3 praktiški patarimai kaip greičiau parduoti namą

Kiekvienas kada nors pardavinėjęs namą žino, jog tai nėra lengva užduotis. Todėl parengėme kelis praktiškus patarimus, kurie, tikėtina, padės greičiau parduoti jūsų nekilnojamą turtą.

Nustatykite teisingą kainą

Lietuvoje įprasta pirmiausia užsidėti svajonių kainą ir tik pastebėjus, jog susidomėjimo nėra, nuleisti kainą iki realios rinkos kainos. Tačiau nekilnojamo turto kompanijų tyrimai atskleidžia, jog didžiausia tikimybė parduoti būstą yra per pirmas 30 dienų nuo pardavimo paskelbimo. Todėl teisingos kainos nustatymas iš pirmo karto yra itin svarbus, kitaip rinkos dalyviams neatrodote rimtai ir o vėliau jus aplenkia tie, kurie pasiūlo panašius būstus už realią kainą.

Nustatyti kainą galima pasidomėjus ir atidžiai išnagrinėjus rinkoje parduodamų būstų kainas, svarbu atkreipti dėmesį į itin panašius, tame pat rajone esančius namus. Dar geresnis sprendimas būtų kreiptis į nekilnojamo turto ekspertus ir vertintojus, kurie gali nustatyti tikslią jūsų namo vertę.

Paverskite namą vizualiai patraukliu

Visi žinome, jog gyvenant namuose, o ne laikant būstą tarsi muziejų, yra netvarkingų kampų. Prieš parduodant, pats laikas išsikuopti – pašalinti sulūžusius, sugadintus daiktus iš matomų zonų, išvalykite nešvarius kampus, nuvalykite langus, užmaskuokite katino nudraskytus tapetus ir kitaip pasirūpinkite, jog būsimi pirkėjai matytų tik gražiausią namo pusę. Būtinai išmeskite arba paslėpkite nuvytusius, vegetuojančius augalus, pamerkite šviežių gėlių, ant sofos krašto nerūpestingai užmeskite minkštą pledą, o ant kavos stalelio padėkite vertingą knygą.

Atvykti apžiūrėti namo žmonės gali bet kokiu metu, tiesiog sulauksite skambučio ir jie jau po pusvalandžio stovės prie durų. Arba sulauksite skambučio, jog jie važiavo pro šalį ir namas patiko iš išorės, tad norėtų pamatyti ir vidų. Tai reiškia, jog nuo skambučio iki pirkėjų sutikimo laiko tvarkymuisi nebus, namai turi būti nuolat tvarkingi ir paruošti apžiūrai.

Būkite pasiruošę atsakyti į visus klausimus

Perkant namą kyla įvairių klausimų apie namo statybą, priežiūrą, galimybes. Būkite pasirengę atsakyti į visus kylančius klausimus. Galbūt tam reikėtų būti pasirengus ir tam tikrą dokumentaciją, pavyzdžiui turėti šildymo katilo dokumentus, elektros instaliacijos planą, raktus nuo vietų, kurias reiktų atrakinti (sandėliukas, rūsys, garažas, katilinė), dokumentai, raštai apie namo statybos pridavimą (jei tai naujas namas) bei raštus apie planuojamas įvesti komunikacijas, jei rajone dar trūksta kokių nors komunikacijų.

Patarimais dalinosi http://nekilnojamasturtas.lt nekilnojamo turto skelbimų portalas.

Parašykite komentarą