Aliuminio profiliai ir 4 mitai apie juos: tiesa gali nustebinti

Dėl savo universalumo, tvirtumo ir lengvumo aliuminio profiliai tapo nepakeičiami įvairiose pramonės šakose – nuo statybos iki transportavimo. Tačiau, nepaisant plataus jų naudojimo, apie šias medžiagas išlieka keletas mitų ir klaidingų nuomonių. Juos paneigti nutarė https://e-heliopolis.lt komanda.

1 mitas: aliuminio profiliai yra silpni, lengvai pažeidžiami

Vienas iš labiausiai paplitusių klaidingų teiginių, susijusių su iš aliuminio gaminamais profiliais – kad jie yra silpni ir trapūs, palyginti su tokiomis medžiagomis kaip plienas. Iš tikrųjų šie profiliai pasižymi įspūdingu stiprumo ir svorio santykiu, todėl jie yra tvirti, bet lengvi. Aliuminiui būdingos savybės, tokios kaip didelis atsparumas tempimui ir atsparumas korozijai, daro jį patvariu pasirinkimu konstrukcinėms reikmėms. Be to, lydinių kompozicijų ir ekstruzijos metodų pažanga dar labiau padidino aliuminio profilių stiprumą ir standumą, todėl jie gali atlaikyti dideles apkrovas ir atšiaurią aplinką.

2 mitas: aliuminis kenkia aplinkai

Yra klaidinga nuomonė, kad aliuminio gamyba kenkia aplinkai, todėl manoma, kad aliuminio profiliai nėra ekologiška medžiaga. Aliuminis yra gana lengvai perdirbamas. Tai įrodo skaičiai: teigiama, kad beveik 75 proc. viso kada nors pagaminto aliuminio vis dar naudojama. Negana to, iš aliuminio gaminami profiliai prisideda prie energijos vartojimo efektyvumo įvairiose srityse dėl savo lengvumo ir šilumos laidumo, todėl per jų gyvavimo ciklą sumažėja anglies dvideginio išmetimas.

3 mitas: aliuminio profiliai yra brangūs

Kitas paplitęs mitas yra tai, kad iš aliuminio pagaminti profiliai yra nepaprastai brangūs, palyginti su kitomis medžiagomis. Nors aliuminio pradinė kaina yra didesnė nei kai kurių alternatyvų, tokių kaip plienas ar mediena, jo ilgalaikė nauda dažnai viršija išankstines investicijas. Aliuminio ilgaamžiškumas, nedideli priežiūros reikalavimai ir atsparumas korozijai bei mechaniniams pažeidimams leidžia sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Be to, aliuminio perdirbimas sumažina pirminės medžiagos gavybos poreikį, o tai prisideda prie ekonomiškumo ir tvarumo.

4 mitas: aliuminio profiliai netinka stambiagabaritėms konstrukcijoms

Kai kurie mano, kad aliuminio profiliams trūksta vientisumo, reikalingo pastatų statybai, automobilių inžinerijai ir kitoms didelės apimties konstrukcijoms. Tačiau dėl aliuminio stiprumo, atsparumo mechaniniams pažeidimams ir dėvėjimuisi, šie profiliai yra tinkami net ir sunkiajai pramonei.

Parašykite komentarą