Ar tikrai baldų gamyboje naudojamos tik kokybiškos medžiagos?

Kokybę kiekvienas gali suprasti savaip, bet jos ieško visi ir visada. Todėl gamintojai ir prekybininkai lyg užburti čiauška, kad jų prekės pačios kokybiškiausios. Paklauskite, pavyzdžiui, bet kurio baldų gamintojo: ar Jūsų baldams panaudotos tik kokybiškos medžiagos? Tikrai niekada negausite neigiamo atsakymo. Ir tai natūralu, nes kiekvienas savo prekę ar gaminį turi girti. Bet jei apie tuos pačius baldus paklaustumėte jų naudotojus – gali pasipilti atsakymų įvairovė. Tai kaip neapsirikti?

Kas yra baldų kokybė?

Jei nusipirksite kokią nekokybišką smulkmenėlę, ją išmesite ir ilgai neliūdėsite. Bet baldai yra brangus ir ilgam naudojimui skirtas pirkinys. Todėl kokį baldą pirkti besvarstytumėte, visuomet norisi kokybiško gaminio. Kaip apibrėžti baldų kokybę? Ar tai sofa, ar kėdė, ar virtuvės spintelė – visuomet baldas turi būti patogus, patvarus, kompaktiškas, stilingas, ilgaamžis. Juk retai kas turi galimybių ir noro kasmet keisti baldus. Dar vienas svarbus kokybės elementas – medžiagos, iš kurių pagamintas baldas. Jos turi atitikti higienos normas, būti patvarios, atsparios trinčiai. Baldus perkame namams, o ne muziejui, tad norisi, kad baldų paviršius lengvai valytųsi, nenusidėvėtų.

Kaip įvertinti baldų kokybiškumą?

Taip, kiekvienoje baldų parduotuvėje išgirsite, kad jų prekės yra itin kokybiškos. Kiekvienas baldų gamintojas pabrėžia, kad gaminiai yra kone tobulybės viršūnė. Bet yra keletas būdų tai patikrinti. Pirmiausia atsižvelkite į gamintojų argumentus. Kiekvienas, kuris pabrėžia naudojamų medžiagų kokybę, ekologiškumą, patvarumą, dažniausiai turi tai įrodančius sertifikatus. Kitas argumentas kokybei – garantijos suteikimas. Kuo ilgesnis gaminio garantinis laikotarpis, tuo aiškiau, kad gamintojas yra užtikrintas savo baldų kokybe. Daugiausia informacijos apie baldų kokybę galite gauti iš jau tokius baldus įsigijusių žmonių. Internete ypatingai greitai pasklinda atsiliepimai apie prastos kokybės baldus. Žmonės drąsiai dalinasi patirtimi ir nuotraukomis, kurio gamintojo odinė sofa „išsisėdėjo“ per porą mėnesių, kurio gamintojo stalviršiai susibraižo greičiau nei per pusmetį naudojimo ir panašiai. Socialiniuose tinkluose galite gauti daug ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų, vos uždavę vieną klausimą. Taigi, pasidomėkite, prieš pirkdami  baldą ne tik jo aprašymu, bet ir naudotojų patirtimi.

Be abejo, net ir aukščiausios kokybės baldai nėra ilgaamžiai, ypač jeigu nėra tinkamai prižiūrimi. Viskas, kas naudojama, nusidėvi, ir tikėtis, kad įsigyti baldai išliks tokios pat kokybės visam gyvenimui ir dar liks anūkams, yra naivu. Lygiai taip pat naivu ignoruoti kokybės ir kainos santykį. Todėl rinkdamiesi naują baldą, ieškokite savo poreikius atitinkančio kokybės ir kainos aukso vidurio.

Parašykite komentarą