Dažniausiai užduodami klausimai apie objekto griovimo darbus: pateikiame atsakymus

Lietuvoje objektų griovimo darbus reglamentuoja tam tikri įstatymai. Jie pirmiausia skirti saugumui. Visgi, toli gražu ne visi žino, kad teisės aktai egzistuoja ir toli gražu ne visi jais remiasi. Be leidimo ne tik galima užsitraukti baudas, tačiau ir netinkamai atlikti griovimo darbus. O tai – pavojus ne tik tiems, kurie griauna, tačiau ir visiems kitiems, kurie yra aplinkui.

Apskritai griovimo darbai reikalauja profesionalių žinių, tad geriausia yra kreiptis į patyrusius savo sferos profesionalus, kurie puikiai išmano atliekamus darbus ir gali suteikti nepriekaištingas paslaugas.

Kas yra objektų griovimo darbai?

Objektų griovimo darbai yra apibrėžiami Statybos techniniame reglamente. Jie apima tiek dalinio, tiek pilno objekto griovimo darbus, kurie atliekami laikantis gana griežto plano. Svarbu ne tik atlikti fizinius objekto griovimo darbus, tačiau ir pirmiausia sudaryti jų planą, žinoma, pasirūpinti leidimais, atjungti inžinerinius tinklus ir t.t.

Ar būtinas leidimas griovimo darbams atlikti?

Beveik visais atvejais reikia leidimo. Yra tokių situacijų, kai statinį nugriauti įpareigoja statymas. Tuomet leidimo nereikia. Tačiau dažniausiai teismo sutartys yra gana retos, tad geriau iškart pasidomėti leidimu. Tai bus saugumo garantija, kad viskas taip, kaip reikia.

Kas yra paprasto objekto griovimas?

Paprastas statinys yra tas, kuris nėra saugumas, taip pat, kurio griovimas nekelia pavojaus aplinkai. Dažniausiai tokių objektų griovimui gauti leidimus yra gana paprasta, jie išduodami labai lanksčiai.

Kada yra būtinas statinio griovimas?

Statinio griovimo būtinumą nurodo teismas. Dažniausiai jis neatsiejamas nuo fakto, kad objektas nėra saugus. Tai yra, jis gali kelti pavojų aplinkai, tad teismas ir išduoda leidimą, kad objektas turi būti nugriautas. Dažniausiai tokiu atveju savininkui net nebeverta detaliau derėtis, kadangi griauti bet kuriuo atveju – teks.

Kokių dokumentų reikia griovimo darbams atlikti?

Dokumentacija tikrai nėra sudėtinga. Dažniausiai reikia tik leidimo, kurį išduoda Savivaldybė. Taip pat kai kuriais atvejais griovimo įmonė gali prašyti dokumentų, kurie įrodo, kad ta tikro objekto savininkas pateikia griovimo užklausą. Žinoma, pasirašomos sutartys.

Ar galiu griauti pats?

Visada galite bandyti griauti pats. Tačiau praktikoje labai dažnai tokie griovimo darbai neturi daug naudos. Priešingai, galima padaryti gana didelę žalą tiek pačiam objektui, tiek aplinkai. Tai labai svarbu tuomet, kai griovimo darbai atliekami tik tam tikroje vietoje, tai yra, kai griaunama siena. Nežinant kas ir kaip galima padaryti daug klaidų, kurios turės įtaką visai objekto kontrakcijai.

Kiek kainuoja griovimo darbai?

Pastatų griovimo darbų įkainiai yra labai įvairūs ir priklauso tiek nuo planuojamų darbų, tiek nuo įmonės, kuri teikia tokias paslaugas. Sužinoti įkainius galima susisiekus asmeniškai su Jums tinkamais specialistais.

Parašykite komentarą