Didžiausi numotojų galvos skausmai

Turite nenaudojamą butą ir nusprendėte iš jo pasipelnyti? Nuoma – puikus būdas tai padaryti. Šimtai (jei ne tūkstančiai) žmonių kasdien naršo po internetą ieškodami, kur galėtų prisiglausti. Nuo studentų iki jaunų šeimų – paklausa tikrai didelė. Abejonių, kad rasite tinkamą nuomininką, tikri nėra. Tačiau nuoma nėra tik vienkartinės sutarties pasirašymas ir pinigėlių skaičiavimas kiekvieną mėnesį. Nuomotojai kartais dieną naktį keikiasi spręsdami, rodos, niekaip nesibaigiančias problemas: tai durys neužsidaro, tai šviesa nedega, tai santechnika sugedo. Taigi, jei planuojate tapti nuomotoju, pirmiausia jums vertėtų sužinoti keletą svarbių dalykų apie šį verslą.

Sutartis. Jei turėjote bent menkiausią ketinimą užsiimti nuoma be juridinių sutarčių, geriau meskite jį tuojau pat ir pamirškite tokias mintis visai. Visų pirma, turbūt nereikia aiškinti, jog tai nelegalu. Bet koks pajamų gavimas turi būti apmokestinamas gyventojų pajamų mokesčiu. Jei gausite pinigus be jokio juridinio pagrindo, kaip juos deklaruosite? Tai pirmoji svari priežastis. Antroji – pasitikėjimas. Tarp nuomininko ir nuomotojo pasitikėjimas atsirasti gali tik per sutartį. Kitaip – be šansų. Nuomininkas ištisai nerimaus, kad bet kada galite jį išmesti į gatvę, o jūs naktimis nemiegosite galvodami, ar gausite pinigus už praėjusį mėnesį.

Remonto darbai. Bet kokie su remontu susiję darbai dažniausiai yra nuomotojo atsakomybė. Jei kažkas namuose sulūžta ar sugenda, ta jūsų atsakomybė patiems tai sutaisyti arba iškviesti atitinkamas tarnybas, kad jos tai padarytų. Todėl dažnas nuomotojas, prieš pradėdamas nuomoti būstą, pirmiausia jį pilnai sutvarko. Į tai įeina sienų dažymas, grindų, langų, durų keitimas, buitinės technikos įsigijimas. Taip pat turi būti tvarkinga santechnika, elektros instaliacija, dujotekis. Jei, tarkime, buto santechnika pasenusi ir nepatvari, geriau jau ją pakeisti ar sutvarkyti, nei laukti skambučio iš nuomininko su žinia, kad butas patvino.

Svečiai. Rašydami nuomos sutartį, aiškiai ir nedviprasmiškai nurodykite savo požiūrį į nuomininko svečių būvimą jūsų bute. Jei žinote, ka kaimynai jautrūs ir įsitempę, tuomet sutaupysite sau daug laiko ir nervų, jei aiškiai nurodysite, kad jokių triukšmingų svečių nakties metu namuose nagali būti. Žinoma, būtumėte tironas, jei visiškai uždrausite kitiems žmonėms lankytis namuose net dienos metu – taip niekas nedaro. Tačiau naktis – šventas metas, todėl vertėtų apie tai pagalvoti iš anksto.

Parašykite komentarą