Europos komisija nusitaikė į „galingus“ siurblius

Jau nuo šio rugsėjo mėnesio Europos Sąjungos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, bus prekiaujama nemažesnė nei 900 W. Iki šiol apribojimai buvo taikomi tik įrenginiams, kurių galia viršijo  1600 W. Visi didesnės galios diulkių siurbliai bus išimti iš parduotuvių lentynų. Kokią įtaką toks sprendimas turės vartotojams?

Efektyvumas nenukenčia

Vartotojų teisių tarnybos atstovai nekartą skelbė, kad mažesnės galios įrenginys nėra mažiau efektyvus ir energijos rijikus. Jis tiesiog naudoja mažiau elektros energijos. Konkurencija ir Europos Komisijos nustatyti apribojimai verčia gamintojus pasitempti ir tobulinti gamybos technologijas, siekiant, kad dulkių siurblys skleistų tylesnį garsą, kuo efektyviau valytų, turėtų papildomas funkcijas, eikvotų mažiau energijos. Todėl jau dabar sparčiai populiarėja plaunami dulkiu siurbliai ir ypač mažai energijos naudojantys dulkiu siurbliai su vandens filtru.

Keičiasi vartotojų poreikiai

Ir nors minėtieji reikalavimai netaikomi pramoniniam siubliam ar siurbliam – robotam, vartotojams teks gerokai pakeisti savo grindų valymo įpročius. Nors svarbiausias rodiklis, padedantis įvertinti ar dulkių siurblys yra efektyvus – išsiurbimo galia, kuri gali siekti nuo 250 iki 480W, daugeliui iki šiol galvas apsukdavo daug sveriantys, daugiafunkciniai įrenginiai. Tiesa, dažnai pamirštama, kad net ir tobulumo ieškančiam perfekcionistui 300W išsiurbimo galios dulkių siurblys puikiai patenkins švaros pojūtį namuose.

Jeigu norite su kuo mažiau pastangų pasiekti kuo didesnį rezultatą – rinkitės robotus. Specialistai įvardija, kad šie rankiniai dulkiu siurbliai yra vieni iš populiariausių. Toks visapusis minimalizmas puikiai iliustruoja besikeičiančius vartotojų poreikius.

Pasirinkimų visas pluoštas

Neretai stovėdami prie parduotuvės lentynų jaučiamės nejaukiai. Retai be pagalbos lengvai išsirenkame naują pirkinį. Juoba dabar, kuomet siūlomi produktai itin greitai keičiasi. Todėl ekspertai siūlo, rinktis pagal poreikius, o ne technologines naujoves. Tarkim, dulkiu siurbliai senukai, dulkiu siurbliai topo centras ar dulkiu siurblys skelbiu siūlo įvairių gamintojų valymo įrenginius. Šiuo atveju, kuo universalesni, kaip pavyzdžiui, dulkiu siurbliai miele, tuo namuose buitinė technika užima mažiau vietos ir tuo jaukiau jaučiamės.

Šiemet, vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų Lietuvoje plaunamas, nedidelis dulkių siurblys karcher.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.