Faneruotos durys. Kodėl jos tampa vis populiaresnės?

faneruotuos durysŠiuolaikinė durų gamybos rinka siūlo vartotojui ne tik turtingą vidaus ir lauko durų konstrukcijų įvairovę, bet ir gausybę medžiagų, iš kurių gaminamos šios konstrukcijos. Durų varčios pagrindą gali sudaryti natūralus medžio masyvas, plastikas, stiklas, metalas ir medžio lukštas. Kuo išsiskiria durys, padengtos medžio lukštu (arba kitaip, – faneruotos durys), ir kokiomis savybėmis pasižymi tokie gaminiai? Pabandysime atsakyti į šiuos klausimus ir išsiaiškinti, kodėl faneruotos durys tampa vis populiaresnės.

Pradėkime nuo apibrėžimo. Faneruotos durys – tai medinio karkaso vidaus durys su HDF (medžio dulkių plokštės) skydu, padengtu natūraliu medžio lukštu. Skydu padengiama ne tik durų varčia, bet ir durų stakta, jų apvadai ir kitos detalės. Gražiausiomis, spalvos ir tekstūros atžvilgiu, laikomos faneruotos durys, padengtos šių medienos rūšių lukštais: vyšnios, riešutmedžio, ąžuolo, uosio, raudonmedžio.

Faneruotų vidaus durų privalumai

Pagal durų gamintojų atsiliepimus, būtent faneruotos durys užima pirmaujančias pozicijas tarp jų parduodamų vidaus durų. Kokios šio populiarumo priežastys? Išsiaiškinkime smulkiau.

  • Faneruotos durys išsiskiria palankia kaina ir gali tapti puikiu sprendimu būstų savininkams, kurie būsto remontui ar įrengimui turi ribotą biudžetą.
  • Patrauklus išorinis vaizdas. Vizualiai faneruotų durų kartais neįmanoma atskirti nuo gaminių, pagamintų iš natūralaus medžio masyvo, o tai reiškia, kad tokios konstrukcijos gali tapti puikia buto ar namų interjero puošmena.
  • Faneruotas duris itin lengva prižiūrėti: nešvarumus nuo jų lengvai pašalinsite šiltu vandeniu, kuriame ištirpintas nedidelis kiekis ploviklio.
  • Faneruotos durys – ilgaamžės. Kokybiškos faneruotos durys, pagal ekspertų atsiliepimus, gali būti eksploatuojamos intensyviu režimu kelis dešimtmečius. Ieškančius kokybiškų ir ilgaamžių faneruotų vidaus durų, turėtų sudominti Lietuvos vartotojų pamėgtos Barborr gaminamos durys.
  • Faneruotos durys gali būti įvairių konstrukcinių ir spalvinių sprendimų. Platų modelių pasirinkimą siūlo daugelis durų gamintojų. Pirkėjas nesunkiai išsirinks norimo dizaino ir spalvinės gamos faneruotas vidaus duris.
  • Faneruotoms durims nesudėtinga parinkti pageidaujamą furnitūrą. Šiam durų tipui tinkama didžioji dalis gamintojų siūlomos furnitūros, net patys pigiausi jos variantai.

Kaip įsigyti kokybiškas natūralaus medžio lukštu dengtas duris?

Visų pirma, siekdami išsirinkti kokybiškas faneruotas duris, reikalaukite pardavėjo garantijos. Patikimas gamintojas privalo ją suteikti. Kitas būdas užsitikrinti, kad perkate patikimą produktą, yra kokybę patvirtinantys sertifikatai. Ir, žinoma, domėkitės vartotojų atsiliepimais apie pasirinktą gaminį ar įmonę, kuria susidomėjote. Atsiliepimus nesunkiai surasite, panaršę interneto platybėse.

Kai jau rinksitės iš konkrečių gaminių, atidžiai apžiūrėkite visas siūlomas duris: įvertinkite jų paviršiaus rašto įvairovę ir lygumą – jeigu raštas visur vienodas, tai reiškia, kad Jums siūlomas gaminys, padengtas nenatūralios medienos lukštu. Net juvelyriškai kruopščiai apdirbamas natūralus lukštas nesukuria vienodo, dirbtinai lygaus, rašto. Tai ir suteikia natūralaus medžio lukštui jam būdingą žavesį.

Paskutiniai aspektai, kuriuos verta žinoti, renkantis faneruotas duris

Stenkitės įvertinti medžio lukštu padengtas duris, esant geram apšvietimui: tada turėsite galimybę pamatyti visus galimus defektus ir nelygumus, esančius ant durų paviršiaus. Atminkite, kad ant kokybiškų faneruotų durų jų neturėtų būti! Taip pat svarbu, kad lukštas būtų tvirtai prigludęs prie durų kraštų. Atsipleišėjimai reikštų, kad buvo pažeista gaminimo technologija ir nuo tokio pirkinio reikėtų susilaikyti.

Taigi, faneruotos durys, dengtos natūraliu medžio lukštu, – puikus pasirinkimas, siekiantiems estetiškos interjero puošmenos, už prieinamą kainą. Jos ne tik puikiai atrodo, bet ir yra ilgaamžės, patikimos ir lengvai prižiūrimos. Pasirinkimas išties platus, tad svarbu neskubėti pirkti ir įvertinti visus aukščiau aptartus kokybės kriterijus.

Parašykite komentarą