Inverteriai – svarbi saulės elektrinės dalis

inverteris

Prieš įrengiant saulės elektrinę, dažniausiai pradedama domėtis, kokie saulės moduliai yra rinkoje, kurie yra geresni ir kokius geriau pasirinkti. Tačiau ne ką mažiau svarbi elektrinės dalis yra inverteriai. Jie atlieka labai svarbią funkciją, todėl prieš įrengiant elektrinę, reikėtų pasidomėti ir šiais prietaisais.

Ką daro inverteris?

Inverteris dar gali būti vadinamas galios keitikliu, nes būtent tokią funkciją jis ir atlieka. Be inverterio saulės elektrinės sugeneruojamos elektros nebūtų galima panaudoti, nes ji nebūtų tinkama elektros prietaisams. Saulės elektrinės moduliai sugeneruoja nuolatinę elektros srovę, todėl elektrinėje turi būti inverteris, kuris šią srovę pakeičia. Inverteris saulės elektrinės sugeneruotą elektrą paverčia į kintamąja ir tuomet ji gali bti naudojama. Todėl inverteris yra labai svarbus nepriklausomai nuo to, kokius saulės modulius pasirinkote savo elektrinei.

Kiek kainuoja inverteriai?

Saulės elektrinės įrengimas dažniausiai nėra pigus procesas, todėl reikia žinoti, kad ir sudedamosios elektrinės dalys yra gana brangios. Žinoma, jog kainų rinkoje galite pamatyti pačių įvairiausių. Dažniausiai pirmiausia jos priklauso nuo to, kokio gamintojo inverteri pasirinksite. Dažniausiai žinomo gamintojo inverteriai yra daug brangesni nei mažiau žinomų prekės ženklų inverteriai su tokiomis pačiomis techninėmis savybėmis.

Taip pat svarbu ir tai, kokio galingumo elektrinei bus naudojamas inverteris. Nuo to priklauso jo kaina. Kuo galingesnei elektrinei skirtas inverteris, tuo jis bus brangesnis. Skaičiuojama, kad inverteris kai kuriais atvejais gali sudaryti iki trečdalio visos elektrinės kainos.

Kaip pasirinkti tinkamą?

Renkantis inverterį, skirkite dėmesį tiems gaminiams, kurie yra siūlomi patikimų gamintojų. Lietuvoje yra keli žinomi prekių ženklai, kurie siūlo aukštos kokybės inverterius. Taip pat svarbu žinoti, kad inverteriai turi ir garantinį laikotarpį. Į jį taip pat svarbu atsižvelgti. Įprastai tai yra maždaug 5-7 metai. Mažiausiai toks turėtų būti garantinis inverterio laikotarpis. Tačiau kai kurie gamintojai šiandien jau siūlo inverterius, kurie tarnauja dešimt ir daugiau metų. Tai rodo, kad gamintojas kuria kokybiškus ir patikimus produktus.

Renkantis inverterių taip pat pagalvokite, ar naudosite jį kartu su galios optimizatoriumi. Šis prietaisas naudojamas tokiose elektrinėse, kuriose dalis modulių patenka į šešėlį. Tam, kad šešėlis nedarytų įtakos, prie modulio jungiamas galios optimizatorius. Renkantis inverteris, svarbu žinoti, ar prie modulių bus jungiami optimizatoriai. Tuomet inverteris bus jungiamas toliau, o ne prie paties modulio.

Parašykite komentarą