Kaip išsirinkti vartų pultelį?

vartu pultelis

Jeigu gyvenate nuosavame name, tikėtina, kad prie jūsų raktų yra prikabintas ir pultelis, valdantis automatinių garažo ar kiemo vartų atidarymą. O jeigu dar ir įvažiavimas į namų kvartalą turi vadinamąjį „šlagbaumą“, kartais pultelis gali būti ir ne vienas. Bet tai ne visada yra patogu, o išeitis turėti vieną pultelį keliems objektams yra reali.

Visų pirma, reikia žinoti, kad vartų pulteliai gali būti dviejų arba keturių kanalų, pastovaus arba kintamo kodo. Dviejų kanalų pultelis gali atlikti atidarymo ir uždarymo funkciją vienam objektui. O štai keturių kanalų pultelis gali kur kas daugiau – jį galima suprogramuoti keliems skirtingiems objektams atidaryti ir uždaryti. Taigi, jeigu Jums reikalingas pultelis pakeliamiems vartams į kvartalą atidaryti ir tuo pačiu – namų vartams, gali pakakti turėti vieną pultelį. Tačiau dėl šios galimybės „sujungti“ juos į vieną, reikėtų kreiptis į specialistus.

Universalūs vartų pulteliai yra skirti tam tikriems vartams bei kelių konkrečių firmų automatikoms valdyti. Tai reiškia, pasirinkus tinkamą pultelį, yra galimybė du ar net tris objektus suprogramuoti į vieną vartų pultelį. Todėl idealiausia, jeigu jūsų namų garažo ir kiemo vartų automatika yra suderinta. Tačiau net ir tuo atveju, kai įrangų automatika nėra suderinta, yra galimybė sumontuoti papildomą reikalingo formato imtuvą.

Pastovaus kodo pulteliai yra patogūs tuo, kad signalas į naują pultelį yra paprastai kopijuojamas pagal senojo jau veikiančio pultelio signalą. O štai kintamo kodo pulteliai programuojami keliais būdais, priklausomai nuo abiejų pultelių suderinamumo. Tam gali nepakakti vien tik jau veikiančio pultelio, nes gali būti reikalingas priėjimas prie paties imtuvo arba prisijungimas per kompiuterį. Todėl kintamo kodo pultelių nerekomenduojama programuoti patiems, kadangi galima išderinti visą automatikos sistemą arba ištrinti kitų veikiančių pultelių programas.

 

Parašykite komentarą