Kaip veikia šilumos siurbliai?

šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai – tai paklausi būsto šildymo įranga, kuri gali ir šildyti, ir vėsinti namus. Kaip veikia šilumos siurbliai? Juos galima palyginti ir su krosnimi, ir su oro kondicionieriumi! Panašiai kaip krosnis ar katilas, šilumos siurblys sušildo būstą šaltą dieną. Kaip ir oro kondicionierius, vasarą jis efektyviai vėsina jūsų namus.

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Aiškinant paprastai, šilumos siurbliai naudoja elektrą šilumai perkelti iš vienos vietos į kitą. Įjungtas vėsinimo režimu, šilumos siurblys perkelia šilumą jūsų namuose į išorę, todėl jūsų namų viduje iš karto tampa vėsiau.

Jei norite dar tiksliau įsivaizduoti, kaip veikia šilumos siurbliai, verta atkreipti dėmesį į buitinius šaldytuvus ir tradicinius oro kondicionierius. Jie veikia tokiu pačiu principu. Tiesą sakant, šie prietaisai yra šilumos siurblių pavyzdžiai, o juos turime praktiškai visi. Tai reiškia, kad Jums jau teko patirti šios technologijos galią!

Tačiau šilumos siurblys tam tikrais aspektais skiriasi nuo tradicinio oro kondicionieriaus. Esminis skirtumas – kad šį procesą taip pat galima pakeisti iš šaldymo į šildymą. Šaltą dieną šilumos siurblys gali perkelti šilumos energiją į vidų ir šildyti Jūsų namus.

Pagalvokite, kaip veikia jūsų šaldytuvas. Kai įkišate ranką į vidų, jaučiate vėsumą ar šaltį. Bet palietus šaldytuvo išorę, galite pajusti šilumą ar net karštį.

Taip yra dėl to, kad Jūsų šaldytuvas siurbia šilumą iš izoliuotos erdvės viduje ir į jūsų virtuvę. Dabar įsivaizduokite, kad apvertėte šį procesą. Vidinė erdvė dabar įkais. Ir lauko erdvė atšaltų. Taip atsitinka, kai įjungiate šilumos siurblį šaltuoju metų laiku.

Produktas, kuris leidžia sutaupyti

Šilumos siurblio įrengimas yra vienas geriausių būdų sutaupyti energijos ir pinigų už komunalines paslaugas, kaip būsto savininkas. Taip yra todėl, kad šilumos siurbliai yra 2–3 kartus efektyvesni nei krosnys ir tradiciniai oro kondicionieriai. Neseniai atliktoje analizėje paaiškėjo, kad vidutinis namo savininkas gali sutaupyti 670 eur. per metus, naudodamas šilumos siurblį. Todėl tai – puiki ekologiška ir taupi alternatyva Jūsų namams!

Parašykite komentarą