Kiemo vartai ir automatika

Kiemo puošmena pirmiausiai yra ne nupjauta žolytė ar pridėliota keramikinių nykštukų po medžiais. Pirmoje vietoje aplinkiniai dėmesį į vartus. Tvirti ir patikimi vartai parodo šeimininkų požiūrį į prašalaičius. Jei vartai aukšti ir masyvūs – šeimininkai greičiausiai turi ką paslėpt nuo aplinkinių akių. Jei vartai kuklūs ir permatomi kiaurai – savininkai greičiausiai yra socialūs ir atviri visiems geriems žmonėms. Tiesa, vartai nėra tik puošmena. Jų pirminė paskirtis – saugoti vartus nuo nekviestų svečių. Paprastus varstomus vartus piktadariai gali nesunkiai atidaryti. Kik kitokia situacija su stumdomais kiemo vartais, kurie dažniausiai yra valdomi specialaus mechanizmo. Tai vadinamoji vartų automatika – varikliukas, sukantis lyną arba trosą, kuris traukia vartus į šoną. Toks mechanizmas yra būdingas slenkamiems vartams. Slenkantys vartai statomi tose vietose, kur šonuose yra pakankamai erdvės vartams sustumti. Juk jie ne sulankstomos japoniškos pertvaros, tai sunki metalinė konstrukcija, kurios stumdyti net žmogus savo jėgomis ne visada sugebėtų.

Vartų automatika galima ne tik stumdomuose, bet ir varstomuose vartuose. Mechanizmas čia šiek tiek kitoks, nes čia galima pasinaudoti ir dideliu smagračio, kurį suka varikliukas į vieną ar kitą pusę. Varikliukas vartus suka tam tikru greičiu. Iš abiejų pusių yra statomi po vieną mechanizmą, kurie yra valdomi centralizuotai.

Vartų automatika taip vadinama ne tik dėl sinchroninio dviejų variklių darbo, bet ir dėl to, kad vartai atidaromi ir uždaromi per atstumą naudojantis elektriniais jungikliais arba nešiojamais nedideliais pulteliais, primenančiais automobilio signalizacijos pultelį. Tam reikalinga iki vartų atvesta elektra ir patikimas radijo bangomis valdomas jungiklis pačiuose vartuose. Tokius pultelius turi turėti visi šeimos nariai, priešingu atveju jiems įeiti pro vartus gali ir nepavykti.

Šalia pultelių vartų automatika yra dar prijungiama prie telefonspynės. Priėjęs svečias gali paskambinti ir pasiprašyti įleidžiamas. Namų šeimininkai tiesiog iš telefonspynės nuspaudžia mygtuką ir atveria vartus. Iš išorės gali būti ir suvedamas kodas. Tai atsarginis būdas įeiti, net ir praradus pultelį. Aišku, kodai gali būti panaudojami ir keliems žmonėms. Tai pritaikoma, kai teritorijoje yra įsikūrę kelios įmonės ar gyvena daugiau gyventojų, kurie tarpusavyje jokiais šeimyniniais ryšiais nėra susiję.

Kiemo vartai yra aprūpinami pačiomis naujausiomis technologijomis, taip jie kiekvienais metais tampa vis tobulesni ir patikimesni.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.