Kokius pamatus namui pasirinkti?

Pamatai namuiJeigu savo rankose jau turite nuosavo sklypo dokumentus ir namo idėją – laikas pradėti statytis pamatus, kurie yra pats pirmasis žingsnis savo svajonių namo link. Pamatai namui tarsi kojos žmogui. Jeigu jos nebus tvirtos ir funkcionalios – gyvenimas taps kur kas labiau komplikuotas.

Kadangi egzistuoja labai daug įvairiausių rūšių namų – galima pasirinkti ir iš labai skirtingų pamatų. Priklausomai nuo grunto, statomo namo ir kitų smulkmenų specialistai gali pasiūlyti atitinkamus sprendimus.

Pamatai namui gali būti trijų tipų:

  • Gręžtiniai.
  • Poliniai.
  • Juostiniai.

Šiuo metu dažniausiai pasirenkami gręžtiniai pamatai. Kodėl? Kadangi mūsų šalyje labai išpopuliarėjo karkasiniai namai (dėl mažos kainos ir tvirtumo). Šiems mediniams namams labiausiai tinka būtent gręžtiniai pamatai namui.

Gręžtiniai pamatai yra labai tvirti, tačiau taip pat gana greitai pastatomi. Į žemę yra išgręžiama skylė į kurią įleidžiamas karkasas ir galiausiai užpilama betonu. Pamatai liejami gana greitai, kaina nedidelė, o tarnaus ilgai, nereikalaus jokios priežiūros.

Pamatai namui statomi profesionalų, kurie įvertina įvairius veiksnius galinčius nulemti tvirtumą patogumą bei apskritai galimybę. Pamatai pasirenkami dažniausiai įvertinus žemiau paminėtus veiksnius:

  • Pirmiausia įvertinamas gruntas.
  • Žinant kokios yra namo apkrovos ieškomi ir tinkamiausi pamatai.
  • Jeigu norite, kad namuose būtų rūsys – reikia ir atitinkamų pamatų. Pavyzdžiui, pasirinkus gręžtinius teks išsiversti be rūsio namuose.
  • Pamatai skiriasi savo izoliacinėmis galimybėmis.

Pamatai – namo pagrindas. Taigi, jie yra bene vienas svarbiausių dalykų statybų metu. Turbūt ne kartą teko matyti suskilinėjusias namo sienas. Dažniausiai taip nutinka dėl nekokybiškų pamatų, kurie pradeda skilti. Dažniausiai skylimas vyksta dėl per didelės drėgmės. Taigi, būtina ne tik tirti gruntą, tačiau taip pat ir vandens lygį (ypač aktualu gyvenantiems Žemaitijoje arba greta ežerų).

Jeigu nusprendėte, kokie pamatai geriausi – rekomenduojame samdyti specialistus, kurie teisingai išlies pamatus. Savamoksliai dažniausiai palieka klaidų, kurios vėliau gali brangiai kainuoti. Juk nusprendus statytis namus geriau iškart skirti didesnę investiciją.

Kiekvienas iš mūsų nusipelnė įgyvendinti savo svajonių namų idėją. Geriausias laikas yra dabar!

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.