Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

saulės elektrinė 

Saulė šviečia veltui ir visi gali džiaugtis jos šviesa, tačiau saulės teikiama šiluma vis dar yra mažai išnaudojama. Vis tik įvairios technologijos, leidžiančios gaminti energiją iš saulės, tampa vis aktualesnės ir sparčiai populiarėja Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Šiuo metu dažniausiai naudojami saulės moduliai ir kolektoriai. Aptarsime, kuo jie skiriasi?

Saulės kolektoriai gamina šilumą, moduliai – elektrą

Kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu, tokios sistemos nauda yra mažesnė nei saulės elektrinėse montuojamų modulių. Šie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Kolektoriai dažniausiai naudojami vandens pašildymui, o moduliai gamina elektrą, kuria maitinami buitiniai prietaisai ar šildomas namas, vanduo.

Įrengimas

Saulės kolektoriai yra įrengiami ant šlaitinio ar plokščio namo stogo. Geriausiai, jei šlaitinis stogas nukreiptas į pietų pusę. Kolektorius bus efektyviausias, pasviręs 60 laipsnių kampu.

Saulės elektrinių modulius galima įrengti ant pastato šlaitinio ar plokščio stogo, ant žemės, taip pat elektrinių parkuose. Parke įsirengti elektrinę verta tada, kai neturima nuosavos žemės ar namo stogo. Jos gaminama elektra papuola į tinklus, o jėgainės savininkas atsiima ją iš tinklų ir naudoja savo ir šeimos poreikiams.

Apie kolektorius geriausiai pagalvoti statant namą, tada jų įrengimas bus pigesnis. Kolektoriams reikalingi vamzdžiai, kuriuos montuojant į pastatytą namą reikės gręžti perdangas, ardyti sienas.

Saulės moduliams įrengti nėra taip svarbu ar namas jau pastatytas, ar dar ne. Jiems tereikės išvedžioti laidus. Idealus modulių pasvirimo kampas – 36-39 laipsniai. Siūloma pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų kryptimi ir modulius guldyti ant aliuminio profilių. Tokiu būdu, jie bus ilgaamžiai.

Ar užtenka saulės moduliams ir kolektoriams?

Saulės kolektoriai įkaista vos pasirodžius pirmiems spinduliams. Jais šildomo karšto vandens šeimos poreikiams turėtų pakakti nuo kovo iki spalio mėnesio. Žiemą, gruodį ir sausį vanduo įšils mažiau, tačiau kolektorių gaminamos šilumos vandeniui turėtų užtekti 9 mėnesius per metus.

Kreipkitės į www.saulesgraza.lt, pirmaujančią saulės energetikos įmonę Lietuvoje, kurios patyrę specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, dėl saulės energijos panaudojimo namo ar buto reikmėms.

 

Parašykite komentarą