Kuo ypatingi skandinaviški langai?

Skandinaviški langai į Lietuvą atkeliavo iš Norvegijos, tokia langų technologija taip pat yra naudojama Švedijoje, Danijoje bei Islandijoje. Šie langai labiausiai vertinami dėl savo išskirtinės išvaizdos, ilgaamžiškumo, sandarumo ir labai patogaus varstymo, kurį jau spėjo pamėgti namų šeimininkės. O svarbiausia, kad norint namuose įsistatyti skandinaviško tipo langus, keliauti į Norvegiją tikrai nereikia, nes ir Lietuvos meistrai, atliekantys medienos darbus, geba pagaminti itin aukštos kokybės šio tipo langus. Tad belieka tik išsiaiškinti jų privalumus bei trūkumus ir pasirinkti gamintoją, kuris namus papuoš išskirtiniais ir funkcionaliais skandinaviškais langais.

Skandinaviški langai gali būti ir mediniai, ir plastikiniai, be to, yra galimybė juos apkaustyti aliuminiu, kuris tik dar labiau prailgins šių langų tarnavimo laiką. Jei pasirinkote medinį šių langų variantą, privalote žinoti, kad specialistai rekomenduoja išorinę lango pusę padengti dažais. Aliuminio profiliai gali būti nudažomi milteliniu būdu, jūsų pageidaujama spalva. Be to, skandinaviškų langų stiklo paketo plotas yra didesnis nei standartinio europietiško lango, į jį montuojami dviejų arba trijų, priklausomai nuo šeimininkų pageidavimų, stiklų paketai, o tai garantuoja dar didesnį šilumos patalpose sutaupymą.

Dar vienas skandinaviškų langų privalumas – išskirtinis dizainas. Visi puikiai žinome, kad Norvegija ir kitos Skandinavijos šalys negali pasigirti itin šiltu ir saulėtu klimatu, todėl kuriant namų interjerą, stengiamasi jam suteikti, kuo daugiau šviesos. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir šiems langams – jų rėmas yra siauresnis nei įprastų langų, o tai vizualiai sukuria didesnio ir lengvesnio lango įvaizdį.

Skandinaviški langai turi šiek tiek neįprastą savybę – jie atsidaro i lauko pusę, o ne į vidų, kaip dažniausiai būna lietuvių namuose. Toks langų varstymas yra išties patogus, nes kiekvieną kartą, norint atidaryti langą, nereikia nuimti daiktų ar gėlių nuo palangės, atitraukti užuolaidų, be to, tokiu principu atidarytas langas netrukdo, nesudaro nepatogumų vaikštantiems aplinkui ir niekas už jo neužklius.

Skandinaviški langai turi išties daug varstymo galimybių: galima atidaryti visiškai, persukant į šoną, pasukti ar atversti 180 ° kampu, persukti šonu ir pan. Toks lango funkcionalumas itin patogus juos valant, nes nebereikės lipti ant palangių, kad būtų galima pasiekti tolimiausią lango kampelį.

Ir galiausiai skandinaviški labai yra itin sandarūs ir taupantys šilumą namuose, o argi tai nėra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios namuose nusprendžiame keisti langus?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.