Kuo židinys naudingas Jūsų namams?

Nuo seno žmonės būrėsi aplink degančią ugnį. Iš pradžių ta ugnis ruseno po atviru dangumi, vėliau buvo perkelta į uždaras olas, o galiausiai – į žmonių pastatytus būstus. Tad per ilgą istorinį laikotarpį laužai transformavosi į židinius. Tuo tarpu šiandien židiniai tobulėja kasdien. Židinių gamintojai ir montuotojai stengiasi įtikti reikliems užsakovams ir maksimaliai pritaikyti šiandienines židinių technologijas ir dizainus įvairiose nestandartinėse patalpose. Štai keletas pavyzdžių: http://www.dovre.lt/produktai/ketaus-zidiniai

Tad kam gi reikalingas židinys?

Žinoma, nėra jokios prievolės būtinai įsirengti židinį statomame name, tačiau šį pasiūlymą bent jau reikėtų apsvarstyti. Juk niekas taip nesuartina šeimos ar draugų būrio kaip šaltais žiemos vakarais sušildantis židinys. Ir nieko ypatingo čia daryti nereikia – užtenka tik būti.

Nedidelėse sodybose ar sodo nameliuose židiniai tarnauja kaip vieninteliai šildymo įrenginiai. O individualiuose, jau didesnio ploto, namuose židiniams taip pat vis dažniau atsiranda vietos. Išties, nuosavuose namuose židinys gali pasitarnauti kaip papildomas šilumos šaltinis vėsiais pavasario ar rudens vakarais, tuomet kai norisi tik šiek tiek sušilti, bet viso namo šildymui poreikio nėra. Iš kitos pusės, žiemos šalčių metu, kūrenant židinį, gali būti sutaupyta dalis viso namo šildymui skiriamų kuro resursų, nes toje erdvėje, kur židinys kūrenamas, kito šilumos šaltinio tikrai nereikia.

Židinys, kaip ir laiptai ar baldai, yra namų interjero dalis. Kai visos interjero detalės dera tarpusavyje, sukuriama vientisa ir jauki namų atmosfera. Todėl norint pabrėžti pasirinktą interjero stilių arba išlaikyti kelių stilių dermę – židinys yra puiki interjero detalė, padėsianti pasiekti norimų tikslų. Juk šiandien židiniai nėra tik krosnys duonai kepti ir kitam maistui gaminti. Kaip namų interjere vyrauja tam tikros tendencijos ir mados, taip egzistuoja ir židinių mados. O išsirinkti tikrai pavyks, nes pasiūla yra didžiulė.

Kokį židinį pasirinkti?

Kalbant apie tradicijas ir kiekvienam įprastus dalykus, kaimo ir turizmo sodybas bei apie neribotus kieto kuro, t.y. malkų, resursus – židiniai su atvira pakura čia kaip tik tinka. Tačiau ekonominiu požiūriu, tokio tipo židiniai nėra ekonomiški. Kūrenant židinius su atvira pakura, iš kūrenimui panaudotų malkų į kūrenamą patalpą bus išskirta tik dvidešimt procentų šilumos. Visa kita šiluma tiesiog „iškeliaus“ per kaminą.

Žymiai geresnis pasirinkimas yra židinio kapsulė. Židinių kapsulės – tai uždaros ketaus ir plieno konstrukcijos su šilumai atsparaus stiklo durelėmis. Įkaitusi židinio kapsulė ilgai ir tolygiai išskiria šilumą į aplinką, tad taip taupomos kuro sąnaudos. Kalbant apie židinių kapsulių apdailą, čia ribų, iš esmės, nėra. Bet kokio stiliaus interjere židinio kapsulė tikrai ras vietą ir puikiai įsikomponuos į bendrą vaizdą. Spalvos, formos, dizainas – viskas gali būti taip, kaip pageidauja klientas.

Ypač dideliu šilumos naudingumu pasižymi židinių kasetės. Skirtingai nei židinių kapsulės, židinių kasetės turi dvigubas sieneles. Tarpuose tarp sienelių cirkuliuoja oras, patenkantis ir išeinantis per specialias angas. Židinių kasečių apdaila vėlgi gali būti bet kokio stiliaus ir tikti įvairiuose interjeruose. Tačiau dažnai židinių kasetės įrengiamos ir be apdailos. Beje, dėl specialių technologinių sprendimų židinių kasečių šilumos naudingumo koeficientas gali siekti netgi aštuoniasdešimt procentų.

Specialistų patarimai – neįkainojami

Į klausimą, koks židinys būtų tinkamiausias užsakovui ir jo būstui, niekas geriau neatsakys nei savo darbą puikiai išmanantys profesionalai. Net ir nežinantiems, ko konkrečiai ieško, specialistai tikrai ras ką pasiūlyti. Svarbu, kad užsakovas būtų atviras ir kiek įmanoma tiksliau išsakytų savo viziją ir norus. Visa kita – specialistų rūpestis ir darbas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.