Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Ar dažnai susimąstome, ant ko vaikštome, o kartais sėdime, ant ko žaidžia ir voliojasi mūsų vaikai? Grindys, atrodo, yra elementarus dalykas, tačiau visada reikia atkreipti dėmesį į jų medžiagas ir sudėjimo būdą. Daugumoje naujų butų yra paklotos tvirtos ir patvarios laminuotos grindys iš šiuolaikiškų ir patikimų medžiagų. Laminuotos grindys yra pigesnės, nei medinės, nes paklotos naudojant laminato plokšte, kurios gaminamos iš sluoksniuotų pjuvenų – medienos “atliekų”. Laminatas paprastai turi tris sluoksnius, kurie skirti grindis padaryti itin ilgaamžiškomis. Viršutinis sluoksnis, dažnai primenantis tikrą medį savo tekstūra, yra atsparus cheminiam poveikiui, tad jį paprasta ir lengva plauti ir prižiūrėti. Vidurinysis sluoksnis yra skirtas patogiam tvirtinimui, kuriam nereikalingi jokie klijai. Specialūs grioveliai leidžia tvirtai sukabinti laminato plokštes, o esant reikalui galima pakeisti kelias plokštes kitomis. Apatinis sluoksnis yra atsparus drėgmei, sulaiko garsą ir smūgius. Po juo klojamas tik išlyginamasis sluoksnis.

Laminuotos grindys reikalauja šiokios tokios priežiūros. Paprastai parketas jos reikalauja kur kas daugiau.

Pagrindinis patarimas ką tik įrengus laminuotas grindis – pasinaudoti specialiu impregnavimo skysčiu ir gerai impregnuoti grindis. Skystis pasiskirsto vidurinio sluoksnio grioveliuose, todėl į apatinius sluoksnius nepatenka vanduo, jei kažkas netyčia išpilama arba apskritai namuose esanti drėgmė. Drėgmė – pagrindinis medžio priešas, dėl kurios medis plečiasi, pradeda pūti, o džiūdamas aižėja ir deformuojasi. Laminuotos grindys nuo tokių pavojų apsaugomos vos keliolika litų kainuojančių impregnantu.

Grindis plauti rekomenduojama su specialiomis laminuotų grindų plovimo priemonės. Į indaplovę juk nepilame paprasto indų ploviklio, o į skalbyklę nemetame ūkiško muilo gabalėlių – naudojame tik tam skirtas priemones, tad kodėl jų nepanaudojus ir grindims? Plauti reikėtų su švelniomis pašluostėmis, nes nuo grubių paviršių nukenčia apsauginis sluoksnis.

Laminuotos grindys, kad ir kokios jos būtų kokybiškos ir puikiai suklotos, turi vieną silpnybę. Jos neatsparios stumdomų baldų įbrėžimams. Ypač didelių baldų – minkštų kampų, stalų, spintų, kuriuos kartais stumdome norėdami tiesiog pakeisti aplinką. Stumdymui naudojame paprasčiausią aliejų ar lašinius, tačiau grindims yra pavojingi ir nedideli pastumdymai, prieš kuriuos liaudiškomis priemonėmis nepasirūpiname. Mažesniems baldams rekomenduojama ant kojų apačios priklijuoti nestorą veltinio gabalėlį, kuris sušvelnintų stumdymo trintį.

Nemažas laminuotų grindų priešas – baldų ratukai. Dažniausiai jie būna plastmasiniai, dėl to kieti. Stumiant sunkesnį baldą, pavyzdžiui fotelį, matosi net provėžos. Laminatui nekenkia guminiai ratukai, kuriais galima pakeisti gamyklinių baldų kojas, o jei kuriate baldus pagal užsakymą, nepamirškite apie guminius ratukus priminti savo baldininkui.

Paskutinis patarimas – jei įmanoma, naudokite kilimus ir laminatas bus tose vietose tikrai apsaugotas ir puikiai prižiūrėtas.

Parašykite komentarą