Namo ir sienų šiltinimas – kokį būdą pasirinkti ir ką būtina žinoti?

Šilti namai – didelis džiaugsmas ir svarbus aspektas namų jaukumui. Nesvarbu, ar žmonės statosi naują namą, ar gyvena senesnės statybos name, visi nori ne tik šiltų namų, bet ir mažesnių šildymo sąskaitų. Sprendimų šiltinti namą yra keletas, todėl geriausio variantos paieškos gali nebūti tokios paprastos, kaip gali pasirodyti. Dažniausi namą apšiltinti pasitelkiamas oro tarpo šiltinimas, pastato šiltinimas pasitelkiant termoviziją arba langų ar durų keitimas:

  • Oro tarpo šiltinimas – dažniausiai naudojamas senesnės statybos namams, kai sienų konstrukcijose yra atsiradę tuščių oro tarpų, dėl kurių namas nebeišlaiko šilumos. Šiam būdui pasitelkiamos termoputos, didinančios namo sandarumą bei stabdančios tarp sienų esančią ventiliaciją. Nusprendus namą šiltinti šiuo būdu, labai svarbu kokybiškų putų pasirinkimas, kurios atlaikytų atšiaurias oro sąlygas;
  • Termovizija reikalinga norint nustatyti vietas sienose ar pastate, kurios praleidžia šilumą. Kruopščiai ir tiksliai užtaisius šias vietas, greitai ir akivaizdžiai pasijaus atlikto sienų šiltinimo efektas, nes po šio užtaisymo namuose gali padidėti net keliais laipsniais šilumos. Žinoma, jei sienų šiltinimas bus atliktas kruopščiai ir kokybiškai;
  • Langų ar durų keitimo imamasi tada, kai akivaizdžiai matoma ar jaučiama, kad lango rėmai ar durų staktos yra kiauros, turi tarpų, neišlaikančių šilumos. Tiesa, dažnai manoma, jog mediniai langai šilumą saugo prasčiau, nei plastikiniai. Tačiau tiek mediniai, tiek plastikiniai langai vienodai užtikrina šilumą, jei yra kokybiški ir jie sumontuoti profesionaliai.

Išsirinkti jūsų namui geriausiai tinkantį namo šiltinimo sprendimą gali būti iš ties sudėtinga, nes tam reikia profesionalų įvertinimo. Savaime suprantama, jog namo šiltinimas reikalauja nemažai finansų, tačiau reikėtų pagalvoti ir įsivertinti, ar geriau mokėti didesnes sąskaitas už šildymą, ar geriau investuoti į sienų šiltinimą, kurio efektas pasijaus iš ties greitai, jei bus pasirinktos ne tik tinkamos medžiagos, bet ir įmonė, teikiančią kokybiškas paslaugas ir profesionaliai jas atliekančias. Įmonė, teikianti sienų šiltinimo paslaugas, atvykusi įvertins jūsų statinio būklę ir pasiūlys sprendimą, kad namuose būti jauku, šilta ir gera ne tik lietingą rudenį, bet ir žvarbią žiemą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.