Nauji butai Vilniuje – puikus sprendimas pirmo kurso studentams

naujas butasNauji butai Vilniuje turėtų tapti pirkiniu dažnam pirmo kurso studentui, nusprendusiam studijuoti Vilniuje. Prieš keliaujant į didmiestį mokytis verta pagalvoti, ar nuoma tikrai yra geresnis pasirinkimas. Dažniausiai studijos trunka bent ketverius metus, o kartais kur kas daugiau (nusprendus studijuoti magistrantūrą ar paprasčiausiai mokantis medicinos fakultete). Daugeliu atveju pabaigę mokslus studentai nusprendžia pasilikti konkrečiame mieste ir tuomet iškyla poreikis turėti nuosavą būstą. Kita vertus, ar ne geresnis pasirinkimas dar prieš atvykus į miestą nusipirkti nedidelio ploto butą ir per ketverius-šešerius mokslo metus išsimokėti nemažą pinigų sumą, kurią įprastai būtumėte atidavę nuomai. Klausimas paprastas, o koks atsakymas teisingas?

Studentiškas butas – puikus pasirinkimas savarankiškai gyvenimo pradžiai

Pagrindinė priežastis, kuri skatintų įsigyti nedidelio ploto butą, o ne nuomotis butą – tai, jog praėjus keleriems metams būsite sumokėjęs nemažą pinigų sumą už savo asmeninį nekilnojamąjį turtą. Praėjus dar tam tikram laiko tarpui – butas taps jūsų nuosavybe. Vilniuje studentai būsto nuomai vidutiniškai skiria iki 200 eurų. Per metus gausime 2 400 eurų, o per ketverius 9 600 eurų. Įsigyti dviejų kambarių naujos statybos butą Vilniuje kainuotų apie 40.000-50.000 €. Taigi, per ketverius metus galėtumėte padengti ketvirtadalį-penktadalį savo buto kainos.

Taip pat galėtumėte padengti dar daugiau, jei dalį savo buto išnuomotumėte kitam studentui. Du studentai puikiai gali išsitekti dviejų kambarių bute. Prieš perkant naują butą derėtų įsivertinti, ar butas gali būti pritaikytas dviems studentams, t.y. kad kiekvienas studentas galėtų turėti savo kambarį.

Nuoma – gera galimybė. Įvertinkite ją

Kita vertus, kai kurie iš mūsų nori gyventi komfortabiliau, o ką jau kalbėti apie tai, kad neįsivaizduoja, kur juos nuneš gyvenimas po studijų. Tokiu atveju nauji butai Vilniuje dažniausiai nuomojami, o ne perkami. Žinoma, tokio tipo gyvenamoji vieta jau net ne studentiška, o prabangi, tačiau ketveri ar daugiau metų yra nemažas laiko tarpas, tad kiekvienas norėtų juos praleisti kuo komfortabiliau.

Nuoma neįpareigoja prisirišti prie gyvenamosios vietos. Jei dėl tam tikrų priežasčių būtent kitas mikrorajonas jums pasidarė geresnis – lengvai galėsite keisti gyvenamą vietą. Vilniaus mieste egzistuoja gana platus nuomojamų butų pasirinkimas (nuo itin senos statybos iki labai naujų). Žinoma, nuo to priklauso ir nuomos kaina.

Būsimam studentui nuspręsti, kuris variantas yra geresnis gali būti ne lengvas klausimas. Atsakykite sau į kelis klausimus, kurie padės susikurti konkrečią viziją ir pakreips jūsų gyvenamosios vietos paieškas tam tikra kryptimi.

  1. Kokią pinigų sumą galite sau leisti mokėti už gyvenamąją vietą?
  2. Ar planuojate po studijų likti gyventi Vilniuje?
  3. Kiek metu planuojate gyventi Vilniuje?
  4. Kokio stovio buto norite: naujos statybos ar tiks ir senas?
  5. Ar gyvenamosios vietos erdvė jums turi reikšmės?
  6. Ar finansiškai galite sau leisti pasiimti paskolą ar kitaip gauti pinigų buto pirkimui?
  7. Ar turite pakankamai lėšų sumokti pradinę įmoką už perkamą butą?

Parašykite komentarą