Nuotekų valymas gyvenamoje aplinkoje

Vasara jau čia pat, saulė mus džiugina kasdien vis labiau, maloniai nosį kutena besiskleidžiančių žiedų aromatas, žavi atgijusi gamta. Neretas susimąstome apie tai, kaip tą grožį išsaugoti, palikti ateinančioms kartoms ir imamės domėtis „žaliųjų“ judėjimais, žaliavalgyste, pradedame pirkti daugiau bioproduktų. Tada apsidairome aplink savo gyvenamą aplinką. Norime ir stengiamės, kad ir čia gyventume „žaliai“. Renkamės natūralų pluoštą, grindis, duris, rūšiuojame atliekas ir to mokome artimuosius. Imant mąstyti „giliau“, pradedame galvoti, kaip iš gyvenamosios aplinkos skleisti kuo mažiau nereikalingų, neretai ir žalingų atliekų, šiukšlių, nuotekų. Imame galvoti, kaip veikia nuotekų valymas mūsų name, kur pasišalina ir dingsta nešvarumų kupinas vanduo, kad galėtume jį vėl vartoti.

Žinoma, gyvenant daugiabutyje, nuotekų valymas jau ne mūsų pačių problemą, o ją išsprendžia miesto nuotekas valančios bendrovės. Tačiau Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, visų pirma daugiausia dėmesio buvo skirta miestų nuotekoms valyti, o tuo tarpu mažų gyvenviečių nuotekų valymo klausimai buvo atidėti. Tad individualių namų savininkams tenka sukti galvas, kaip universaliau valyti nuotekas. Šis procesas yra labai sudėtingas ir neretai brangus. Netinkama vandentiekio sistema tampa palankia terpe bakterijoms veistis, todėl šiuo klausimu visada pravartu kreiptis į specialistus, kurie galės parinkti optimalų variantą, patars, kaip teisingai pašalinti namų ūkyje suvartotą, nereikalingą vandenį, t.y. nuotekas.

Kadangi vandenį labai lengva greitai užteršti, visa augmenija ir gyvūnija bei kiekvienas Žemės gyventojas esame jautrūs teršimui, būtina teršalus šalinti jau valymo įrenginiuose, kad nuotekos neterštų atvirųjų vandens telkinių, į kuriuos jos išleidžiamos. Išvalytos bionuotekos nepridarys nemalonumų nei gamtai, jei Jūsų gyvenamai aplinkai. Būtina apie tai susimąstyti kuo anksčiau, kad sumažėtų išlaidų suma, pagerėtų gyvenimo kokybė ir taip galėtumėte tapti dar vienu „žaliuoju“ Žemėje. Tik nuo mūsų visų ir kiekvieno iš mūsų atskirai priklauso, ar mūsų žemės vanduo bus švarus. Nes tik švarus vanduo yra gyvybės žemėje pagrindas, visa ko pradžių pradžia. Be jo neturėtume nei menkiausios gyvybės. Tad pirmuoju žingsniu tegul tampa nuotekų valymas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.