Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Kurti, projektuoti ir statyti namą reikia ne nuo žemės sklypo ar pamatų. Pradžioje turėtų „gimti“ teisingas požiūris į būstą, jo paskirtį ir pačią statybą. Daugiausiai problemų kyla ateityje būtent dėl neteisingo požiūrio. Kokie jūsų poreikiai? Kokio būsto jums reikia? Buto kotedže, ar nuosavo namo? Kokio ploto, kelių aukštų, ekonominio ar prabangaus, kas jame gyvens? Visus šiuos pasirinkimus lems Jūsų požiūris. Pakeitę požiūrį į savo namus, suprasite, kas iš tiesų yra svarbu.

Keletas kertinių akmenų Jūsų požiūriui į savo namus nustatyti:

  1. Namo paskirtis. Svarbu žinoti ir šventai tikėti, kad šiuose namuose gyvensite, kartais linksminsitės, dažnai miegosite. O gal gyvensite tik vasarą ar savaitgaliais? Gal tai bus vieta, kur atvažiuosite tik su svečiais, kuriuos kartais paliksite ir vienus? Nuspręskite, kokiam tikslui turės tarnauti ši vieta.
  2. Laikas. Kiek laiko planuojate čia gyventi? Atrodo, kvailas klausimas, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai namo savininkas statybininkams tiesiai šviesiai pasako – laikinai pagyvensiu, paskui parduosiu… Nesigilinkime į tokio požiūrio priežastis ir niuansus. Esmė ta, kad ne visi planuoja amžinus namus.
  3. Kokybė. Namui remonto nereikės tiek laiko, kiek investuosite į kokybę. Nebūtinai pinigais – darbu, kantrybe, priežiūra. Svarbu, kad palaikytumėte tam tikrą kokybės lygį ne tik statybų metu, bet ir namui jau stovint ar skaičiuojant 10-sius ar 20-sius savo gyvenimo metus.
  4. Prabanga. Ar jūsų namas bus prabangus? Ar norėsite pasigirti ir pasididžiuoti savo turtu, tam tikrom brangiom jo detalėm? Kartais prabanga asocijuojasi su kokybe, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai. Prabangu gali būti ir labai nekokybiška, nesvarbu, kad žiba auksu ir deimantais ar išreklamuotais brendais…

Vadovaudamiesi šiais kertiniais principais galėsite išsirinkti visas statybos medžiagas ir detales, kurios ateityje neprivers jūsų gailėtis… Žinoma, paprastas duris ar pigius plastikinius langus bus galima pakeisti aukštesnės kokybės mediniais, tačiau kai kurių dalykų taip lengvai nepakeisite. Viena tokių namo konstrukcijų yra kaminas – namo ašis.

Kodėl kaminai yra laikomi namo ašimis? Juk šiuolaikinės technologijos juos leidžia statyti bet kur, net už lauko sienos. Pirmykštis žmogus savo jurtoje iš kuolų ir kailių laužą darydavo visada centre, kad šiluma pasklistų po visus namus vienodai greitai ir efektyviai. Vidury aslos sukurta ugnis šildė žmones, juos maitino, gydė, bet deja, ne vieną ir pražudė. Dėl to mūsų sąmonėje židinys ir kaminas yra ašinės namų figūros. Šiuolaikinės technologijos pakoregavo tokį suvokimą, nes dabar nėra didelio skirtumo kur statyti kaminą. Žinoma, dėl patogumo naudoti atitinkamus šildymo įrenginius, kamino vietą reiktų numatyti kuo arčiau tokių įrenginių.

Teisingas požiūris į statybą leidžia išsirinkti kokybiškus kaminus. Atrodo, tai nėra svarbu, tačiau ugnis buvo namų draugu ir priešu visuomet, nesvarbu, ar rankoje laikėme lazdą su aštriabriauniu akmeniu, ar dabar planšetinį kompiuterį. Jei negalėsime jos tinkamai kontroliuoti, kils didžiulė grėsmė mūsų saugumui. Šildymo įrangos gamintojai jau pasistengė dėl saugumo, lygiagrečiai turi stengtis ir kaminų gamintojai. Itin aukšto lygio yra vokiški keramikiniai kaminai – užtikrina ne tik saugų degimo produktų pašalinimą, bet yra patikimi ir ilgaamžiški. Pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai be kitų ypatybių atlaiko itin aukštas darbines temperatūras ir suodžių gaisrą. Dėl to galite būti ramūs – jūsų namai saugūs tik dėl kokybiškų medžiagų ir technologijų.

Kokybiškas daiktas kainuoja nemažai. Kartais labai daug, nes svarbu ne tik saugi ir sertifikuota produkcija, bet ir vardas, kurio garsinimas kainuoja tikrai daug. Kartais dėl kainos ir kokybės santykio reikia ieškoti labai rimto kompromiso. NIKO kaip tik ir yra toks kompromisas, nes vokiška aukščiausio lygio kokybė yra parduodama itin palankia kaina. Keramikiniai kaminai kainuoja keliais šimtais litų mažiau, nei kiti tokios pat kokybės vokiški kaminai. Tik nuo jūsų požiūrio priklauso, ar norėsite kažkam pasigirti brangiausiu „ekskliuzyviniu“ kaminu, ar tiesiog žinoti, jog 30 ir daugiau metų galite būti ramūs – pas jus veikia saugus, patikimas ir ilgaamžis vokiškas kaminas.

Visas namo konstrukcijas ir detales kurias bepasirinksite, priklausys tik nuo jūsų požiūrio. Nereikia namo mistifikuoti, nereikia iš namo daryti gyvo organizmo, tiesiog pakanka į jį žiūrėti logiškai. Tai jūsų nuolankiausias tarnas, draugas, partneris, nuodėmklausys ir paguoda tol, kol jūs ten būsite ir gyvensite. Didžiausia pagarba – kokybiškoms statybos medžiagoms ir profesionaliems statybininkams.

Parašykite komentarą