Statybinė mediena turi būti pasirenkama ir naudojama pagal standartus

Statybinė medienaJeigu ruošiatės kažką statyti, tai būtinai pasidomėkite ir medienos rūšimis, nes nuo jų priklausys ir statinio ilgaamžiškumas. Statybinė mediena turi būti pasirenkama pagal tam tikrus standartus. Specialistai pabrėžia, kad nevalia statybų metu improvizuoti su turimomis medžiagomis, nes nuo to gali nukentėti darbų kokybė bei statinio ilgaamžiškumas. Renkantis statybinę medieną itin svarbu pasidomėti kurios medienos rūšys yra tvirčiausios, kurios geriausiai atlaiko lietuviškas oro sąlygas. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir medienos paruošimo – „pliką“ statybinę medieną naudojantys žmonės patiria didžiausius nuostolius, nes tokiais atvejais ją tenka keisti itin dažnai. Jeigu nelabai žinote kokią statybinę medieną jums reikėtų rinktis, tai žemiau turėtumėte paskaityti pateikiamus visus medienos įsigijimo bei naudojimo niuansus.

Statybinė mediena turi būti paruošiama dar prieš ją naudojant statybų metu.

Daugelis klysta manydami, kad paprastą medieną galima montuoti jos nenudažius ar neimpregnuojant. Paprastai kalbant, jeigu statybinę medieną jūs naudosite lauko apdailai ir ją dažyti žadate tik po darbų atlikimo, tai turėkite galvoje, kad dėl to gali kilti bėdų ateityje. Nedažyta mediena tiesiog prisigers drėgmės iš anksto, nes vis dėlto – negalite nuspėti kokie orai bus darbų metu. Specialistai pataria statybinę medieną paruošti iš anksto bent jau minimaliai, o baigus darbus – ją dažyti pakartotinai. Aiškiau kalbant, jeigu statybinę medieną naudosite lauko apdailos metu, tai visas dailylentes geriau jau dažykite dar prieš jų montavimą ant sienų, o paskui jas tiesiog uždažykite antrą kartą.

Neparuošta ir lauke esanti mediena ims greitai pūti, gali įsimesti netgi pelėsis, todėl vien dažymo jums gali ir nepakakti. Apdailos metu geriausia būtų ne tik dažyti, bet impregnuoti naudojamą medieną.

Specialistai pabrėžia: statybinė mediena turi būti pasirenkama pagal paskirtį ir standartus.

Nevalia naudoti tokią statybinę medieną vienose srityse, kai tuo tarpu ji turi būti naudojama kitose. Paprastai tariant, neretai kai kurie žmonės panaudoja likusią medieną ne ten kur reikėtų. Pavyzdžiui, dažnai lauko apdailos metu lieka nemažas kiekis medienos, tačiau jos tikrai nereikėtų naudoti grindų, stogo konstrukcijų montavimo metu – tai nebūtų saugu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.