Vaikų darželio baldai: be ko neišsiverstų nė vienas mažylis?

Jei paklaustume vyresnio amžiaus žmonių apie jų lankyto darželio baldus, daugelis pagūžčiotų pečiais, kiti prisimintų mažas medines kėdutes ir loveles – viskas tuomet buvo paprasta. Gamybinėms technologijoms modernėjant ir gerėjant ekonominei situacijai, darželiai ir vaikų darželio baldai šiais laikais  šiuolaikiški, spalvingi, skatinantys mažosios asmenybės augimą ir tobulėjimą. Baldai, be kurių neapsieina nė vienas darželis, norėdamas patenkinti visus mažųjų klientų poreikius. Kokie jie?

Poilsio kilimėliai, lovelės, kėdės. Vaikui po kūrybinių darbelių ar aktyvios fizinės veiklos būtinas kokybiškas poilsis. Kiekviename darželyje rasime baldų, skirtų poilsiui: poilsio kilimėliai, suteikiantys galimybę vaikui jaukiai atsikvėpti ar tiesiog prisėsti, ar lovelės, kurios dažniausiai medinės, gali būti reguliuojamo aukščio, sulankstomos, mobiliosios, uždedamos, su papildomomis apsaugomis. Na, ir žinoma, kėdutės – taburetės, supamosios, pritaikytos vaiko ūgiui.

Lavinamieji baldai. Visi tėvai nori, kad darželyje jų vaikas ne šiaip tiesiog leistų laiką, tačiau ir visapusiškai tobulėtų. Taigi beveik neįmanoma įsivaizduoti darželio be pasaulio suvokimą skatinančių žaidimų: virtuvėlės, parduotuvės, kirpyklos, vidaus žaidimų baldų. Turbūt visi darželyje esame žaidę parduotuvę. Tiesa, šiek tiek paprastesnėmis sąlygomis, bet tai leido mums geriau suvokti ir įsivaizduoti, kuo gyvena mūsų tėveliai.

Spintelės priemonėms. Nuo pat mažens vaikai turi būti pratinami palaikyti tvarką, viską laikyti tam tikrose vietose. Kad ir kaip kadaise patys pykdavome, darželio auklėtojai liepus susitvarkyti, negalime neigti, kad tai davė akivaizdžios naudos.

Staliukai. Tai – baldas, svarba prilygstantis lovytei. Mažylis prie jo praleidžia itin daug laiko – piešdamas, žaisdamas, lipdydamas iš plastilino. Patvarus ir vaiko ūgiui pritaikytas staliukas yra vienas būtiniausių baldų darželyje.

Drabužinės, rankšluostinės. Vaikas privalo turėti atskirą kampelį savo drabužiams ir higienos priemonėms susidėti. Tai kartu ugdo ir vaiko savarankiškumą, atsakingumą, gebėjimą rūpintis savo daiktais.

Žaislai, kūrybos priemonės. Dažniausiai dar darželyje atsiskleidžia mažųjų ypatingi gebėjimai, talentai, tad itin svarbu, kad aplinka būtų tam tinkama. Čia reikėtų paminėti, kad darželyje turėtų būti lavinamųjų dekoracijų, medinių žaislų, kaladėlių, lėlių baldų. Taip pat būtinos bent minimalios kūrybos priemonės: piešimo stovai, dažai, pieštukai, kreidelės, teptukai, klijai, žirklutės. Kad būtų pastebėti būsimųjų scenos užkariautojų gebėjimai, reikalingi ir bent keli muzikos instrumentai: būgneliai, žvangučiai, barškučiai, tarškynės, dūdelės, varpeliai, metalofonai.

Darželiui, norinčiam ugdyti asmenybę, reikalingi ne tik stalai, kėdės ir lovelės – reikia ir priemonių, suteikiančių galimybę vaikams atskleisti savo kūrybiškąją pusę – žaislų, muzikos instrumentų, piešimo reikmenų. Bet nepamirškime, kad svarbiausia ne tai, kokie gražūs ir modernūs baldai bei aplinka, kurioje darželinukai ugdomi. Svarbiausia – palaikymas, gražus ištartas žodis, šypsenos bei paskatinimas.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.