Virtuvės baldai stilingam interjerui: pasirinkimo kriterijai

Virtuvės interjero planavimas reikalauja išankstinio pasiruošimo – tai viena svarbiausių gyvenamojo būsto patalpų, traukianti svečių akį ir kviečianti susiburti šeimos narius, todėl tik apgalvoti dizaino sprendimai, kokybiški virtuvės baldai ir tinkamas erdvės išplanavimas užtikrins pageidaujamą rezultatą. Deja, įgyvendinti funkcionalias, praktiškas ir estetiškai patrauklias virtuvės dizaino idėjas nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – siekdami priimti geriausią sprendimą, interjero planus dėliokite itin lėtai ir kruopščiai.

Svarbiausia – jūsų poreikiai

Virtuvės interjeras priklauso nuo individualios grožio pajautos ir konkrečios šeimos poreikių. Vieni virtuvėje praleidžia didžiąją dienos dalį, kiti čia užsuka išgerti vieno puodelio kavos. Tai reiškia, kad ne visiems reikalingas talpus šaldytuvas ir platus virtuvinis stalas. Daugeliui šeimų virtuvė reiškia susibūrimo vietą, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas komforto standartams. Ieškant visus jūsų poreikius atitinkančių virtuvės baldų, būtina atsižvelgti ir į žmonių, su kuriais gyvenate, nuomonę. Galbūt turite didelę šeimą, todėl norite plataus valgomojo stalo? O gal planuojate šeimos pagausėjimą, todėl jūsų prioritetas – saugūs baldai, neturintys aštrių kampų?

Virtuvės dydis

Ieškodami baldų, objektyviai įvertinkite virtuvės dydį. Jei gyvenate erdviame būste ir turite didžiulę virtuvę, nebijokite eksperimentuoti – čia puikiai tiks ir klasikinio, ir modernaus dizaino gaminiai, elegantiški aksesuarai ir nestandartinių baldų sprendimai. Mažai erdvei rekomenduojami minimalistinio arba skandinaviško stiliaus virtuvės baldai, išsiskiriantys daugiafunkciškumu, pvz., atidaromas virtuvinis suolas arba reguliuojamo dydžio stalas.

Plati spalvų gama

Šiandieninės baldų gamybos technologijos leidžia rinktis iš itin plačios baldų spalvų pasiūlos. Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia pastelinių spalvų gaminiai, vizualiai didinantys valgomojo erdvę. Tiesa, šviesūs atspalviai greitai susitepa ir reikalauja papildomos namų šeimininkės priežiūros. Ieškantiems originalių sprendimų, siūlomi ryškiaspalviai virtuvės baldai, suteikiantys patalpai gyvumo ir žaismingos energijos. Jei vengiate ryškių spalvų, tačiau vis tiek norite atnaujinti patalpą, rinkitės ryškių spalvų dekoracijas, pvz., spalvotas vazas. Puikus sprendimas – vaizdingas paveikslas arba nedidelė žydinti gėlė.

Įvertinkite baldų aukštį

Vertindami virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į jų aukštį. Baldai negali kelti nepatogumų, t. y. jie negali varžyti jūsų judėjimo laisvės – virtuvėje turite jaustis patogiai ir lengvai pasiekti svarbiausius produktus. Nepamirškite, kad maisto ruošybos darbai turi būti atliekami stovint visiškai tiesiai – jei virtuvinis stalas vers susilenkti, netrukus pradėsite skųstis nugaros skausmais, o pats ruošybos procesas virs kančia. Jausitės taip pat nepatogiai, jei negalėsite pasiekti spintelėje sudėtų puodukų ar maisto pagardų. Žinoma, baldų aukštis negali atitikti visų šeimos narių poreikių, todėl, galvojant apie virtuvės interjerą, būtina atsižvelgti į čia daugiausiai laiko praleidžiančio žmogaus reikalavimus.

Parašykite komentarą