Aliuminio anodavimo paslaugos

Dažnai naudojamas, patikimas ir nebrangus paviršių apdorojimo būdas yra aliuminio anodavimas. Padengtas apsauginis sluoksnis ne tik apsaugo aliuminius paviršius nuo korozijos, bet ir suteikia gražią, prekinę išvaizdą. 

Aliuminio anodavimo atlikimo procesas

Aliuminio anodavimo procesas atliekamas, pasitelkiant elektrochemiją. Elektrochemijos pagalba sukuriamas apsauginis sluoksnis iš oksidų. Šiuo sluoksniu yra padengiamas aliuminio metalo paviršius. Sluoksniai yra skirstomi pagal storį, o sluoksnių storis matuojamas mikronais. 

Kokie yra aliuminio anodavimo privalumai?

Metalą padengus apsauginiu sluoksniu, jis tampa atsparus aplinkos poveikiui. Apsauginis oksidų sluoksnis apsaugo metalą nuo korozijos, dėvėjimosi, braižymosi. Aliuminio anodavimo dėka metalinius gaminius galima ilgiau naudoti, paviršiui suteikiama prekinė išvaizda.

Anoduoto paviršiaus laikymo sąlygos

Prieš atliekant aliuminio anodavimo darbus, svarbu žinoti, kur anoduotas metalinis gaminys bus laikomas: ar lauke, ar viduje. Apsauginio sluoksnio storis priklauso būtent nuo anoduoto gaminio laikymo sąlygų. Viduje laikomų anoduotų paviršių apsauginis sluoksnis turėtų būti 5-10 mikronų storio, o lauke laikomų metalinių gaminių apsauginis sluoksnis turėtų būti 15-20 mikronų storio. 25 mikronų storio sluoksnis pasirenkamas tada, kai norima sukurti smarkiai apsaugantį paviršių.

Kaip prižiūrėti anoduotus paviršius?

Anoduotų paviršių priežiūra yra gana paprasta, tik reikia žinoti tam tikras priežiūros taisykles ir rekomendacijas. Jeigu anoduotą gaminį laikote viduje, valykite jį bent triks kartus per metus. Taip užtikrinsite, kad anoduotas paviršius nebūtų pažeistas ir nepradėtų vystytis korozija. Lauke laikomus anoduotus paviršius galite valyti kelis kertus per metus, nes nešvarumai nuo paviršių pasišalins su krituliais.Nevalykite anoduotų paviršių su valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių ir labai stiprių rūgščių. Rinkitės valiklius, kurių pH yra neutralus. Alanodo specialista ne tik pasirūpins profesionaliu paslaugų atlikimu, bet ir papasakos, kaip prižiūrėti anoduotus paviršius.

Kokios yra aliuminio anodavimo rūšys?

Aliuminio anodavimo rūšys yra trys: spalvotas, bespalvis ir kietas. Jie tarpusavyje skiriasi atlikimo procesu ir savybėmis. Spalvotas aliuminio anodavimo būdas išsiskiria tuo, kad galima pasirinkti paviršiaus spalvą, o aliuminį anoduojant bespalviu būdu, gaunama natūrali metalo spalva. Kietas aliuminio anodavimas pasižymi itin storu oksidų sluoksniu. 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.