Kavos aparatai, jų privalumai ir keli įdomūs faktai apie kavą

Yra daugybė žmonių, kurie negali pradėti dienos be šviežios kavos puodelio. Jie mėgsta kavą taip stipriai, kad dažnai save vadina priklausomais nuo kavos. Kita vertus, reguliarus kavos gėrimas nėra žalingas įprotis. Tiesą sakant, jau seniai moksliškai įrodyta, kad kava gali būti naudinga mūsų organizmui. Jūsų kasdienė rytinė kava suteikia jums ne tik daugiau energijos, tačiau taip pat gali apsaugoti ir nuo II tipo diabeto, kepenų ligų bei sumažinti įvairių širdies ligų riziką.

Kai kava gali turėti tokią didelę naudą mūsų kasdieniam gyvenimui, nenuostabu, kodėl šiomis dienomis kavos aparatai namams tampa vis populiaresni. Todėl jei jūs esate vieni iš tų kavos mėgėjų, kurie kasdien išgeria ne vieną gardžios kavos puodelį, tačiau dar neturite įsigiję kavos aparato, verta susipažinti su svarbiais jo privalumais.

Jei dar tik renkatės kavos aparatą, padės šis straipsnis: https://namubutuapdaila.lt/ka-reikia-zinoti-renkantis-kavos-aparata-namams/

Didesnis patogumas

Vos vieno mygtuko paspaudimu automatinio kavos aparato pagalba galite per keletą minučių mėgautis šviežia ir gardžia kava, visiškai eliminuojant būtinybę kavą ruošti savo pačių rankomis. Kavos aparatai užtikrina, kad kavos mėgėjams nebereikėtų skirti papildomų pastangų siekiant užtikrinti, jog kava kaskart taptų tokia, kokią jie mėgsta labiausiai. O jei namus aplanko svečiai – kavos aparatas padeda sutaupyti ir daug laiko bei jėgų. Yra žmonių, kuriuos atbaido kavos aparatų remontas, jiems sugedus, tačiau ilga garantinio aptarnavimo laikas ir geri meistrai šį mitą paneigs.

Sutaupoma daugiau lėšų

Jei jūs palyginsite išlaidas, tenkančias kavos pirkimui kavinėse ir kavos gaminimui namuose, pamatysite akivaizdų skirtumą. Nemaža dalis žmonių į kavines keliauja norėdami espresso ar cappuccino kavos. Tuo tarpu automatiniai kavos aparatai gali šį darbą atlikti už jus – ir lygiai taip pat, kaip jūsų pamėgtoje kavinėje. Todėl jei norite sutaupyti, tereikia įsigyti naują kavos aparatą.

Lengva transportuoti

Kavos mėgėjai, kurie dažnai keliauja, kavos aparatą gali pasiimti kartu su savimi. Įsigijus kompaktišką ir nedidelį kavos aparatą galėsite jį transportuoti be jokių sunkumų ir pastatyti bet kurioje jums patogioje vietoje.

Padeda sveikatai

Turbūt jau esate ne vieną kartą girdėję, kad kava turi ne vieną privalumą mūsų sveikatai. Tačiau negana to, turėdami savo nuosavą kavos aparatą jūs galite išvengti ir papildomų kalorijų, kurios paprastai tampa neišvengiamos keliaujant į kavines. Būtumėte labai nustebę, kai sužinotumėte, kiek daug cukraus jūs suvartojate įsigiję vos vieną „Starbucks“ kavos puodelį. Tačiau jei kavą ruošite namuose, galėsite patys lengvai kontroliuoti suvartojamas kalorijas.

Keletas įdomių faktų apie kavą

  • Kavą atrado ožkų piemuo. Manoma, kad kavą Etiopijoje atrado ožkų piemuo XVI a. pradžioje. Jis pamatė, kad jo ožkos ėmė valgyti kavos uogas. Neilgai trukus jis taip pat pastebėjo, kad pasikeitė jų elgesys – jos tapo kur kas energingesnės ir nemiegojo visą naktį. Piemuo savo atradimais pasidalino su vietiniais vienuoliais. Kuomet jie patys iš kavos pupelių pasigamino savo gėrimą, suprato, kad gali visą naktį nemiegoti ir melstis. Greitai ši žinia pasklido tarp kitų Etiopijos vienuolių ir galiausiai išplito po visą pasaulį.
  • Meka uždraudė kavą. 1511 m. kava buvo uždrausta Mekoje – neilgai trukus po to, kai pirmą kartą apie ją buvo sužinota Etiopijoje. Mekoje kavą uždraudė todėl, kad žmonės manė, jog ji skatina radikalų mąstymą ir tingėjimą.
  • Grietinėlė padeda išlaikyti šiltą kavą. Kava 20 % ilgiau išlieka šilta, kai į ją įpilama grietinėlė. Ir šis faktas daugeliui gali pasirodyti labai neįprastas ir netikėtas, kadangi paprastai žmonės mano, jog įpylę grietinėlės jie kavą greičiau atvėsina.

Daugiau kavos aparatų privalumų: https://www.silutesnaujienos.lt/lt/nauji-kavos-aparatai-ir-ju-privalumai/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.