Ar verta įsistatyti priešgaisrines duris?

Apie priešgaisrines duris daugelis žmonių yra girdėję, tačiau ne visai suvokia, kaip tiksliai jos geba apsaugoti nuo gaisro ir ar tikrai verta investuoti į tokį daiktą. Priešgaisrinės durys – puikus pasirinkimas ne tik tuose pastatuose, kur egzistuoja galimybė, kad kils gaisras, tačiau gyvenamuosiuose namuose, nes atsarga gėdos tiesiog nedaro.

Kaip funkcionuoja priešgaisrinės durys?

Priešgaisrinės durys yra gaminamos iš specialios medžiagos, kuri yra atspari liepsnai ir todėl gali užtikrinti, kad įsiplieskęs gaisras labai greitai neplis. Šio tipo durys gali būti gaminamos ir metalo bei medžio. Daugelis stebisi, kaip medinės durys gali apsaugoti nuo ugnies. Skamba paradoksaliai. Tačiau išties medis yra padengiamas specialių medžiagos sluoksniu, kuris ir stabdo liepsną. Taigi vertinant medį ir metalą – jie abu lygiaverčiai. Daugelis žmonių įvertinę šį faktą varijuoja tarp stiliaus galimybių. Žinoma jog norisi, kad pasirenkamos durys būtų kuo gražesnės.

Kur montuoti tokias duris?

Priešgaisrinės durys gali būti montuojamos lauko sienoje, gali būti viduje. Visgi, daugiau naudos, jeigu durys bus montuojamos namo viduje. Pasirinkite kambarį, kurį būtų galima įvardyti kaip patį saugiausią (dažniausiai tai būna darbo kambarys) arba tą, kurį norite labiausiai apsaugoti (vaikų kambarys, miegamieji). Būtent ten įstatyti duris ir rekomenduojame. Jeigu namuose kils gaisras ir neturėsite galimybių pabėgti iš namo, tokiu atveju skubėkite į tą kambarį, kuris yra apsaugotas nuo ugnies. Tokios durys gali sulaikyti liepsną nuo 30 iki 60-ies minučių. Apskaičiuota, kad tai užtektinas laiko tarpas, kol ugniagesiai pasieks Jus.

Jeigu norite apsaugoti darbovietę, tokiu atveju tokias duris rekomenduojame montuoti kiekviename kambaryje. Taip apsaugoti bus biuro baldai ir žmonės. Paprasčiausiai ugnis neplis į kabinetus. Labai svarbu informuoti žmones, kad jie turi tokias apsaugas. Tuomet iškilus pavojui jie žinos kaip elgtis.

Kaip pasirinkti priešgaisrines duris?

Kiekvieną kartą renkantis baldus ar kokius nors kitus daiktus, mes peržiūrime labai daug variantų lygindami ir gretindami. Biuro baldai pasirenkami įvertinus estetiką ir funkcionalumą. Štai priešgaisrinės durys „reikalauja“ palyginti daugiau kriterijų, kad pasirinkimas tikrai būtų geras ir toks, kokio jums labiausiai reikia.

Kriterijai, kuriais remiantis planuojame ieškoti apsauginių nuo ugnies durų:

  1. Priešgaisrinės durys gali skirtis savo dydžiu. Daugelis klaidingai mano, kad tokios durys yra labai masyvios ir atrodo neestetiškai. Visgi, jos nėra labai didelės. Atrodo lygiai taip pat, kaip ir tos, kurias montuotume įprastai. Dydis varijuoja priklausomai nuo to, kokių durų Jums reikia.
  2. Skiriasi ir dizainas. Atitinkamai kur bus įstatomos durys – tokias pasirinkti ir reikia: nuo primenančių klasiką iki kiek modernesnių. Svarbiausia, kad egzistuoja plati pasiūla.
  3. Žinoma, skirtingos priešgaisrinės durys kainuoja ir skirtingas pinigų sumas. Nusistatykite, kiek galite sau leisti.
  4. Galiausiai, skiriasi ir apsauga nuo gaisro. Kol vienos durys nuo liepsnos apsaugos 30 minučių, tuo tarpu kitos – daugiau nei valandą. Atsižvelgiant į apsaugą varijuoja ir kaina.

Papildoma apsauga dar niekam nepakenkė. Gyvenkite saugiai susikurdami tokią aplinką. Juk namai ir yra būtent ta vieta, kurioje kiekvienas mūsų turėtų labiausiai jaustis saugus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.