Šviestuvai: kaip pasirinkti šviesą namuose
Šviestuvus namuose galima keisti kad ir kas metai. Jie suteikia namams netikėtumo, naujumo, nors iš tiesų niekas, išskyrus juos, nesikeitė… Tai tobulas būdas pigiai pasikeisti, atsinaujinti savo interjerą. Kaip išsirinkti tinkamus šviestuvus?
Pakabinami ar sieniniai?
Šviestuvai paprastai skirstomi į keturias rūšis: pakabinami, sieniniai, pastatomi ir staliniai. Įmontuojami į lubas, deja, praranda šviestuvų vardą, nes tai tik įdėklas su patronu ir lemputė. Tiesa, tokį šviestuvą galima pasidaryti ir patiems įsigijus taisyklingos formos medžio plokštės gabalėlį ir jame išpjovus skyles bei pakabinus tiesiai ant lubų. Pagrindinis klausimas yra kurie šviestuvai geresni: pakabinami ar sieniniai?
Viskas atsiremia į šviesos kryptis. Jeigu reikia apšviesti visą patalpą, rinkitės pakabinamus. Jei reikia tik dalies patalpos ir sukoncentruoti šviesą į tam tikrą kampą, patalpos dalį ar net sieną – sieninius.
Virtuvės šviestuvai
Rekomenduojame atkreipti dėmesį į virtuvės apšvietimą. Čia kabinami šviestuvai turi aiškų tikslą – gerai apšviesti visą patalpą. Juk nenorėtumėte svogūno pjaustyti prietemoje – galite likti be pirštų. Dėl šios priežasties visokie sieniniai ir lubiniai šviestuvai nėra efektyvūs – rekomenduojame pakabinamus. Maža to, galima pasižiūrėti ir šviestuvus, kurie gali reguliuoti gaubto aukštį. Tai reiškia, kad gaminant maistą gaubtas pakeliamas aukščiau, kad šviesa sklistų į visą patalpą, o sėdant prie stalo – nuleidžiamas žemiau, kad apšviestų tik sėdinčiuosius, o ne visą virtuvę. Aišku, ši funkcija kainuoja papildomai, tačiau variantų rasti tikrai galima tiek perkant internetu, tiek specializuotose parduotuvėse.
Miegamojo apšvietimas
Miegamajame apšvietimo didelio nereikia, todėl čia labiausiai tinka sieniniai šviestuvai. Lovūgalyje galima pastatyti šviestuvą – toršerą. Jis skirtas skaitymui. Situacija keičiasi, jei miegamajame persirenginėjate, dažnai lyginate rūbus. Tada reikalinga normali šviesa ir pakabinami šviestuvai. Jie gali būti kryptiniai – visą šviesą sutelkiantys ne į lovą, o į tą patalpos dalį, kurioje ir atliekate įvairius namų ruošos darbus, puošiatės. Atminkite, kad miegamajame dažnai būna veidrodžių, tad tiesioginė šviesa atsispindi ir apšviečia visą patapą. Dėl šios priežasties, nereikia labai daug lempučių arba šviesa neturi būti labai intensyvi.
Vonios kambaryje – romantika
Dažnai vonioje būna prietema. Ten nedaromi specialūs šviestuvai, tačiau reiktų atsižvelgti į tam tikrus momentus. Jei vonia didelė ir joje puošiasi visa šeima, vertėtų pagalvoti apie pakabinamą šviestuvą virš veidrodžio. Makiažas reikalauja daug šviesos, kaip ir barzdos skutimas, todėl jis bus naudingas tiek vyrams, tiek damoms.
Tikimės, kad šie patarimai ras savo panaudojimą ir jūsų namų šviestuvai bus ne našta, o itin derantis interjero elementas.
Parašykite komentarą