Gerbūvio tvarkymas: darbas pačiam ar profesionalams?

Namo statybos iš šeimininkų atima daug jėgų ir lėšų. Kas bus pastačius namą, paprastai nesusimąstoma. Tokio „aplaidumo“ kaina – krūvos šiukšlių ir baisi aplinka metus ar ilgiau, purvinas automobilis, į šiukšles ar akmenis susižeidę vaikai… Kaip to išvengti? Iš karto reiktų pagalvoti apie gerbūvio tvarkymą, kol namas dar nepastatytas. Taip pat tam numatyti keliasdešimt tūkstančių litų, nes tai nėra pigus malonumas.

Kita dilema yra asmeniniai sugebėjimai prieš profesionalų žinias. Kam kviesti specialistus, jei aš pats galiu pasidaryti beveik viską? Pasiskaitysiu internete ir pasidarysiu… Su tokiu mąstymu gerai būna tik iš pradžių. Vėliau išlenda tokio iniciatyvumo ir užsispyrimo vaisiai. Kalbant apie gerbūvio sutvarkymą reiktų labai gerai pagalvoti, ar sugebėsite laiku ir tinkamai pasodinti augalus, įsirengti drenavimo sistemą, vejos laistytuvus, o gal net ir nedidelį baseiną. Kiek kartų teko girdėti, kad baseiną teko užversti žemėmis ir jo vietoje pastatyti gėlyną, medžiai neišgyveno iki kitų metų, o pradėjus laistyti paaiškėjo, kad prie namo pradėjo rastis labai minkšta ir pažliugusi veja… Tai savarankiškumo ir pernelyg didelio pasitikėjimo savimi vaisius.

Gerbūvio specialistai dirba daugybę metų šioje srityje, jie – puikūs sodininkai ir labai gerai žino, ką ir kaip reikia daryti, kad paskui netektų visko perdarinėti ar maskuoti. Tiesa, kiemą išlyginti ir žolę užsėti sugebės kiekvienas. Gėlyną akmenėliais apdėlioti gali kiekviena šeimininkė, bet ar sugebėsite tinkamai nutiesti takelius klodami klinkerio trinkeles? Ar sugebėsite pasirūpinti tinkamu kiemo apšvietimu? Baseinas irgi reikalauja daug technologinių žinių.

Apželdinimas ir vejos klojimas yra profesionaliai atliekamos paslaugos, už kurias mokama ne tik dėl to, kad kažkas gražiau tai padaro, bet ir už tai, kad specialistai turi žinių ir patirties tai daryti. Atvykę į sklypą, jie gali iš karto pasiūlyti tam tikrus sprendimus, kurie atrodys gražiai ir bus naudingi. Aišku, beprotiškos idėjos – sveikintinas dalykas, tačiau jų įgyvendinimas kainuos daug ne tik finansine, bet ir emocine prasme. Profesionalai gali iš karto patarti, kurie sprendimai tinkami pagal sklypo funkcionalumą, pastatų stilistiką ir naudą.

Ar apželdinimas turėtų būti daromas specialistų, ar paties šeimininko? Atsakymas yra profesionalų naudai, nes „Pasidaryk pats“ principas čia nelabai tinka.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.