Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Neretai ji tampa ne tik poilsio vieta, bet joje pusryčiaujama, ilsimasi atokvėpio minutę, žiūrimi filmai. Tad labai svarbu, kad šis baldas būtų patogus ir ilgai tarnautų. Būtent lovos pagrindas ir čiužiniai įtakoja, kaip pavyks išsimiegoti naktį, galbūt – kokios nuotaikos atsikelsite ryte. Nelengva užduotis – išsirinkti pačius tinkamiausius. Taigi pamėginsime pagelbėti tiek renkantis lovą, tiek čiužinį.

Patariame lovą rinktis kartu su čiužiniu, kad galėtumėte iškart matyti, ar  tinkamą prekių kombinaciją išsirinkote. Renkantis lovą bei čiužinį nepabijokite tiesiog ant jos atsigulti parduotuvėje, kad įsitikintumėte ar baldas ne per siauras, ne per trumpas ar atvirkščiai – per didelis ir jaučiatės nejaukiai, tad galite rinktis mažesnį ir taip sutaupyti vietos miegamajame. Lovos ir čiužiniai gali būti išbandyti gulint skirtingose pozicijose, taip įvertinsite jų patogumą.

Daugelis mano, kad kuo didesnė lova – tuo geriau bus patogiau išsimiegoti. Lovos gali būti įvairių išmatavimų, todėl prieš įsigydami šį pirkinį būtinai pasimatuokite, kiek vietos galite skirti lovai, gal galėtumėte lengvai prieš einant miegoti į ją įlipti bei ryte išlipti. Patartina palikti bent po 50 cm praėjimui lovos gale. Palikite vietos ir spintelėms ar staliukams prie lovos, kur norėsite pasidėti stiklinę vandens, skaitomą knygą ar lempą, laikrodį.

Atminkite, kad lovos matmenis sudaro ne tik čiužinio dydis. Į bendrą baldo dydį taip pat įeina pasirinktos lovos kraštai, atkaltė. Standartinis dvigulės lovos dydis, į kurią telpa 160×200 (arba 180×200 cm) matmenų čiužiniai, o viengulės lovos – 80×200 cm (arba 90×200 cm). Jei Jūsų išsirinkta lova yra nestandartinio dydžio, tikrai nebus bėda išsirinkti norimą čiužinį, nes gamintojai yra labai lankstūs ir galės pagaminti norimą dydį.

Renkantis čiužinį, atkreipkite dėmesį, koks yra jo minkštumas. Tai patikrinti galite paprasčiausiu būdu: atsigulkite ant nugaros ir ties nugaros išlinkimu užkiškite vieną ranką ir ją patraukite. Jei ranka juda per daug laisvai, vadinasi pasirinktas čiužinys yra per kietas. Jeigu ranką pajudinti palyginus sunku – čiužinys per minkštas. Čiužinys Jums idealiai tinkamas, jeigu traukdami ranką jaučiate nedidelį pasipriešinimą.

Parašykite komentarą