Kad vidaus laiptai būtų ne tik saugūs, bet ir papuoštų namus

Laiptai – labai svarbi namų interjero detalė, vienas pagrindinių statinio akcentų. Jie ne tik sujungia kelis namo aukštus, bet ir suteikia erdvei solidumo, prašmatnumo. Šiandien individualiuose namuose dažniausiai pasirenkami iš natūralios medienos pagaminti laiptai, mediena derinama su metalu ar kitomis medžiagomis. Laiptų rūšių, formų, pasirinkimo alternatyvų – begalės, tačiau kaip nesulysti juos renkantis? Kas svarbu ir aktualu besistatantiems nuosavus namus ir besirenkantiems laiptus jiems?

Patogu ir paprasta lipti

Vienas svarbiausių reikalavimų, keliamų bet kokios rūšies laiptams – tai patogumas. Laiptų pakopos turi būti nei per siauros, nei per plačios, žmonės turi laisvai judėti laiptais aukštyn ir žemyn. Idealu, jei laiptus įrengiame tokio pločio, kad ant jų būtų galima prasilenkti, tačiau persistengti ir įrengti pernelyg plačių laiptų neverta. Patogiausiais laikomi tradiciniai L formos laiptai, tuo tarpu kaip nepraktiškus, nepatogius daugelis įvardina sraigtinius laiptus. Laiptų pasirinkimą lemia ir namo tipas, erdvės, kurioje numatyta įrengti laiptus, dydis.

Laiptų projektavimo subtilybes geriau patikėti profesionalams

Natūralu, kad vienas asmuo visko žinoti negali. Tad laiptų projektavimo darbus geriau patikėti ne paprastam architektui, bet specialistui, kuris specializuojasi kurdamas laiptų projektus. Dažnai apie laiptų įrengimą mažai ką nusimanantys architektai vietoj išsamaus laiptų projekto nupiešia tik simbolį, rodantį, kad toje vietoje vieta paskirta laiptams. Tik vėliau, jau pasistačius namą ir prireikus įrengti laiptus, paaiškėja, kad laiptai čia netilps, kad projekte jiems palikta per mažai vietos, kad per siaura laiptų anga ir panašiai.

Saugumas – aspektas, kurio nereikėtų ignoruoti

Pagalvoti apie saugumą projektuojant laiptus – tiesiog privaloma, ypač jei namuose gyvena vaikai, senyvi žmonės, jei turite augintinių. Svarbu, kad tarp pakopų būtų vienodas aukštis. Jis varijuoja nuo 16 iki 18-19 cm. Svarbūs ir turėklai, o tarpeliai tarp jų turi būti tokie, kad vaikutis pro juos nepralystų ir nenukristų. Turėklus sudaro porankiai, statieji ramsčiai ir apsauginis tinklelis ar strypeliai. Kartais saugumui užtikrinti parenkami tik statieji ramsčiau, kurie tvirtinami tankiau.

Turint mažų vaikų ar gyvūnų, geriau rinktis uždaro, ne atviro tipo laiptus. Taip pat laiptų pakopos neturėtų būti nulakuotos slidžiu laku, dengtos slidžia danga. Laiptams svarbu parinkti tinkamas medžiagas, tad geriausiai tinka ne medienos masyvas, bet klijuota mediena, nes ji nesusitraukia, nesideformuoja. Mediena tinka ta, kuri yra kuo kietesnė, atspari braižymuisi ir greitam nusidėvėjimui.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.