Kraustomės į naujus namus – kaip išvengti chaoso?

Kraustymasis į naują būstą visuomet kelia prieštaringus jausmus. Visų pirma tai malonus pasikeitimas, nekantrus laukimas, tačiau tuo pačiu tai ir nerimu, baimėmis, nežinojimu kuo griebtis persisunkusios dienos. Tad kaip viską susitvarkyti, kaip viską spėti ir apie ką reikėtų pagalvoti, kad persikraustymas netaptų chaosu?

Kraustysitės patys ar samdysite profesionalus?

Pirmas uždavinys yra apsispręsti kaip kraustysitės, ar savo jėgomis, pasitelksite profesionalus. Apsispręsti padeda atidi daiktų peržiūra, įvertinkite kiek turto esate sukaupę, kokių gabaritų baldus ar kitus sunkius didelius daiktus norėsite persivežti ir ar visa tai tilptų jūsų automobilio bagažinėje. Paprastai kraustantis su baldais išties praverčia profesionalios kraustymo paslaugos – patikimas ir talpnus automobilis bei patyrę krovėjai, kuriems nėra neįveikiamų uždavinių.

Kaip viską susipakuoti?

Išsipakuoti dėžes naujuose namuose yra malonu, smagu ieškoti naujos vietos įprastiems daiktams, juos apgyvendinti plačiose erdvėse. Tuo tarpu daiktų pakavimas senuose namuose atima jėgas. Keli patarimai, kurie palengvina pakavimosi procesą:

Kraustymasis tuo pačiu yra ir generalinė daiktų peržiūra – būsite priversti pakelti kiekvieną daiktelį, kurio galbūt nelietėte jau 5 metus. Įvertinkite ar daiktai su statusu „kada nors prireiks“ išties bus reikalingi naujuose namuose? Išrūšiuokite daiktus, išmeskite nereikalingus, atiduokite labdarai senus drabužius, priduokite visą stiklo tarą ir makulatūrą į supirktuves, užsakykite nemokamą senos buitinės technikos išvežimą.

Dažniausiai įpusėjus kraustymąsi suprantama, jog trūksta dėžių ir maišų į ką dėti daiktus. Todėl kaskart eidami į parduotuvę pasižvalgykite dėžių, dažnai jos paliekamos prieinamose vietose, tad kaskart galite pasiimti po vieną kitą ir taip turėti daugiau „taros“ pakavimuisi.

Jei iki didžiosios kraustymosi dienos dar yra laiko ir kasdien vykstate į naują būstą kažką patvarkyti, pasivalyti ar remontuoti, skirkite kampelį daiktams sudėti ir kaskart važiuojant į bagažinę įsimeskite po kelias dėžes. Taip senasis būstas bus mažiau apkrautas dėžėmis, o ir kraustymosi dieną bus mažiau streso, jog kažkas netilps ir nepavyks visko išsivežti vienu kartu.

Kiek tai kainuoja?

Vertinant persikraustymą, brangiausias čia yra laikas, jo išties paaukojama daug. Iš pradžių pakavimas, tvarkymasis, vėliau pati didžioji persikraustymo diena, senojo buto išvalymas, išsipakavimas naujame būste. Priklausomai nuo sukaupto turto kiekio ir būsto dydžio, tai gali trukti nuo poros dienų iki kelių savaičių. Kalbant apie piniginę išraišką, užsakant profesionalų paslaugas, jos išties nėra brangios. Tam, kad įsivaizduotumėte, kokios pigios perkraustymo paslaugos Vilniuje, galime nurodyti 65Lt/val kainą už mikroautobusiuko nuomą bei dviejų krovėjų darbą.

Parašykite komentarą