Kaip suteikti namams jaukumo?

Jei po sunkios darbo dienos norite grįžti į šiltus ir jaukius namus, skirkite laiko tinkamos atmosferos kūrimui. Vidaus apdailos darbai padės sukurti žaismingą nuotaiką – pirmenybę skirkite šviesioms spalvoms, tačiau nebijokite ir ryškesnių elementų, pvz., dryžuotos sofos pagalvėlės. Puoškite namus rankų darbo suvenyrais, pasistatykite kelis žydinčių gėlių vazonėlius. Nepamirškite pasirūpinti oro temperatūra ir apšvietimu.

Aromaterapija. Aplinką pažįstame juslėmis, todėl rūpindamiesi namais, nepamirškite kvapų galios. Jei ilgitės ramybės, vakarais užsidekite mėgstamus smilkalus ar aliejinę žvakę. Kvapus rinkitės, įvertinę savo nuotaiką ir savijautą, pvz., prieskoniniai eteriniai aliejai (imbiero, cinamono ar muskato) puikiai tiks šaltiems žiemos vakarams – šis kvapas ne tik šildo, bet ir padeda nusiraminti ir mėgautis kūrybiška atmosfera. Gaivinamuoju poveikiu pasižymi citrusiniai eteriniai aliejai (mandarinų ir apelsinų). Tiesa, intensyvus kvapas gali imti varginti, o smilkalų dūmai gali sukelti galvos skausmą, todėl nepamirškite išvėdinti patalpų. Siekdami užtikrinti maksimalias komforto sąlygas, pasirūpinkite tinkama temperatūra – ji turėtų siekti 22 laipsnius. Čia pagalbos ranką išties modernūs kondicionieriai. Daugelis jų vertina kambario temperatūrą ir pradeda dirbti šiai nukritus žemiau (arba pakilus aukščiau) nustatytos ribos. Jei norite džiaugtis ilgaamžiu ir patikimu gaminiu, rinkitės žinomo gamintojo įrangą. Be to, kondicionierių montavimas turėtų būti patikėtas profesionalų rankoms. Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrimi kondicionieriai džiugins jus ne vienerius metus.

Ekologiškos medžiagos. Kurdami interjerą, pirmenybę skirkite natūralioms medžiagoms – medžiui, akmeniui ir moliui. Dekoracijoms tiks šiaudiniai ar iš vytelių pinti suvenyrai. Į ekologiškų medžiagų sąrašą galima įtraukti ir keramikines plyteles. Nors vidaus apdailos darbai atliekami pasitelkus metalą, stiklą ir betoną, dažniausiai šie namai kelia agresiją – jie yra vėsūs ir nejaukūs. Žinoma, nesiūlome griebtis remonto darbų – tinkamą atmosferą sukursite investavę į mažas interjero detales. Išmeskite plastikines dėžes ir pakeiskite jas pintais krepšeliais, sintetines medžiagas keiskite medvilne, šilku ar natūraliu linu. Jaukumo suteiks ir rankų darbo suvenyrai, šiltos senolių dovanos (pvz., mylimos močiutės staltiesė).

Minkšti paviršiai. Jei interjeras sudarytas iš kietų paviršių, „suminkštinkite“ juos, naudodami šiltus audinius, pvz., ant kėdžių padėkite minkštas pagalvėles, ant stalo patieskite dailią staltiesę ir sudėkite puošnius padėkliukus. Jei turite daug erdvės, ant grindų patieskite jaukaus rašto vilnonį kilimą. Beje, pagalvėlių užvalkalus galite keisti kiekvieną sezoną – vasarai rinkitės plonesnį audinį, žiemai puikiai tiks vilnos ar velveto užvalkalai. Nepamirškite užuolaidų – lengvo audinio užuolaidas keiskite lengvai krentančia, minkšta ir stora medžiaga. Visuomet rinkitės natūralius šviesius atspalvius, kurie suteiks energijos ir neapsunkins aplinkos.

Kambarinės gėlės. Tikrąją šilumą suteiks žydinčios kambarinės gėles. Specialistai rekomenduoja rinktis gydomųjų savybių turinčius augalus, pvz., kardamoną ar baziliką. Žaliąją erdvę pagyvins ir palminiai augalai – stambialapis fikusas, gelsvasis dipsis, aukštoji rapipalmė, kuokštinis chlorofitas ir t. t. Kambarinės gėlės suteiks jaukumo ir filtruos namų orą, t. y. sugers toksinus.

Apšvietimas. Kuo daugiau šviesos patalpoje, tuo didesnė ji atrodo, tuo geriau mes jaučiamės ir tuo linksmesni esame. Pasirūpinkite, kad į namus patektų kiek įmanoma daugiau natūralios saulės šviesos. Jei minėtosios šviesos nepakanka, naudokite vietinį apšvietimą. Šiandieninės technologijos leidžia derinti kelių tonų, skirtingų atspalvių ir skirtingo intensyvumo apšvietimo sistemas. Tiesa, itin ryškus dirbtinės šviesos srautas gali varginti, todėl ramiam vakarui rinkitės natūralią židinio ar žvakės liepsną, kuri suteiks ramybės ir šiltų emocijų, ypač – lyjant lietui ar sningant.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.