Stogo dangų pasiūla: kaip nesuklysti?

Kurdami svajonių namo projektą, privalote įvertinti daugybę išorinių faktorių, t. y. statinio aplinką ir šiai aplinkai būdingas klimato sąlygas: vėjo kryptį, saulės padėtį, kritulių dažnumą ir t. t. Be to, statinio projektavimas paremtas individualia grožio pajauta, estetikos suvokimu. Jei renkatės iš kelių namo projektų, racionaliai įvertinkite ne tik statinio išplanavimą, bet ir stogo formą, jo dangą ir šios tipą.

Statinio projektavimas atliekamas objektyviai įvertinus žemės sklypo dydį, statyboms skiriamą biudžetą ir šeimininko poreikius. Tai reiškia, kad rinkdamiesi arba kurdami būsimo namo projektą, privalote išlikti racionalūs. Tiesa, daugelis naujakurių didžiausią dėmesį skiria kambarių išdėstymui, rūsio dydžiui ar vonios patalpų kiekiui, o statinio išorę palieka statybininkų išmonei, tačiau, jei norite džiaugtis ilgaamžiu, patvariu ir patikimu namu, privalote pagalvoti apie statinio eksterjerą, stogo formą ir dangos rūšį.

Stogo dangų pasiūla išties didelė – ilgą laiką konkurentų neturėjusi plieninė danga nebegali patenkinti besikeičiančių gyventojų poreikių. Bituminė stogo danga vertinama dėl savo universalumo, čerpių danga – dėl estetinės išvaizdos, skarda – dėl savo patvarumo. Ieškodami visus jūsų poreikius atitinkančios stogo dangos, negalite pamiršti ir tokių aspektų kaip temperatūros pokyčiai, termoizoliacija ar triukšmo lygis palėpėje. Jei norite išvengti erzinančių remonto darbų, rinkitės ilgaamžes medžiagas, atsparias šalčiui ir besikeičiančioms oro sąlygoms. Apsisprendę dėl stogo dangos iš naujo peržiūrėkite projektą. Daugelis jų iš anksto numato, kokia danga bus naudojama statybų metu – minėtasis pasirinkimas turi didelę įtaką daugeliui techninių sprendimų. Be to, kai kurie stogų tipai riboja dangos pasirinkimą. Ieškodami patikimos ir ilgaamžės dangos, objektyviai įvertinkite konkrečios teritorijos klimato sąlygas. Jei namas statomas atviroje erdvėje, susidursite su stipriais oro gūsiais, dideliu sniego bei kritulių kiekiu. Šiuo atveju rekomenduojama pagalvoti apie statų stogą. Jei namas bus statomas netoli miško, stogas apaugs samanomis, todėl jums bus reikalinga glazūruota stogo danga slidžiu paviršiumi.

Populiariausias pasirinkimas Amerikoje, vis sparčiau įsitvirtinantis ir Lietuvoje, yra bituminė stogo danga. Bituminių čerpių danga išsiskiria spalvų įvairove, unikalia forma ir ilgaamžiu estetiniu vaizdu. Nors minėtoji danga yra gana brangus sprendimas tradiciniam namui, tačiau tai praktiškiausia išeitis netaisyklingos formos statiniui, pvz., kupolo ar arkos formos stogui. Tiesa, bituminė stogo danga samanoja, todėl jums bus reikalingos specialios apsauginės priemonės.

Lietuvoje ypatingai vertinama plieninė stogo danga. Ši danga giriama dėl savo lengvumo ir nesudėtingo montavimo. Tinkamai prižiūrimas plieninis stogas gali tarnauti daugiau nei 80 metų. Be to, klientas gali rinktis iš itin plačios formų ir spalvų pasiūlos. Populiariausia plieninė danga – čerpių imitacija. Didžiausias šios dangos trūkumas yra jos barškėjimas, t. y. montuojant minėtąją dangą, yra būtinas papildomas garso izoliacijos sluoksnis. Be to, nekokybiškai įrengta danga gali pradėti rūdyti.

Vieną prabangiausių ir estetiškai patraukliausių stogo dangų yra čerpės. Jos būna dviejų tipų – betoninės ir keraminės. Tarpusavyje šios dangos skiriasi atspalviais ir gamybos technologijomis, tačiau jų tarnavimo laikas yra panašus. Vienas didžiausių minėtosios dangos trūkumų yra itin brangios komplektavimo detalės. Be to, čerpėms reikalinga speciali statinio konstrukcija. Itin varginantis klausimas – čerpių dangos samanojimas.

Ūkiniams statiniams įprasta naudoti ilgaamžį ir patikimą šiferį. Naujosios gamybos technologijos siūlo nedegų, ekologišką ir lengvai prižiūrimą šiferį, maksimaliai pagerinantį stogo ventiliaciją. Vienas iš svarbiausių šios dangos privalumų yra puiki garso izoliacija ir patraukli kaina. Be to, šiferis yra lengvai montuojamas. Jei nusprendėte rinktis minėtąją stogo dangą, nepamirškite, kad šiferio raštų ir formų pasiūla yra maža, be to, stogą reikės atnaujinti kasmet, kadangi jo spalva greitai nubluks.

Parašykite komentarą