Kodėl reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas?

turto vertinimas 

Būsto įsigijimas – be galo svarbus įvykis gyvenime, kurį žmonės planuoja ilgai ir atsakingai. Deja, dažnai pasitaiko situacijų, kai būsimi naujakuriai iš nežinojimo ar susijaudinimo, kad tuoj turės savo namus, praleidžia esminius žingsnius, kuriuos reikia atlikti prieš perkant nekilnojamąjį turtą. Vienas geriausiai žinomų pavyzdžių – nekilnojamojo turto vertinimas. Pateikiame pagrindines priežastis, kodėl perkant būstą jums reikalingas vertintojų biuras, kuris nurodys tikslią nekilnojamojo turto rinkos vertę.

Išvengsite permokėjimo

Turbūt visiems žinoma, kad kiekvienas pardavėjas iš savo prekės nori gauti kaip įmanoma daugiau naudos. Tai ypač galioja kalbant apie nekilnojamąjį turtą. Rinkoje yra ne vienas skelbimas, kurio kaina kartais gali sukelti ir šoką. Deja, atsiranda žmonių, kurie nesidomi kainų tendencijomis ir taip stipriai permoka. Kad taip nenutiktų ir jums, būtinas nekilnojamojo turto vertinimas, kuris padės išsiaiškinti, ar būsto pardavėjo nurodyta suma yra protinga. Jei pasirinksite patikimą vertintojų biurą, jis ne tik nurodys, ar būsto pardavėjas neperlenkė lazdos, bet ir paskatins ieškoti galimų alternatyvų. Tai gali jus išgelbėti nuo nesąžiningo sandorio ir geriau įvertinti planuojamą įsigyti būstą. Gali būti, kad po to atkreipsite dėmesį į tai, apie ką anksčiau nebūtumėte pagalvoję.

Sužinosite perkamo būsto vertę

Jei norite sužinoti realią perkamo būsto vertę, nepasikliaukite draugais, kaimynais ar savo nuojauta. Tai padaryti padės tik profesionalus nekilnojamojo turto vertinimas. Šie specialistai dirba objektyviai ir remdamiesi ekonomine bei rinkos situacija gali pasakyti už kokią sumą galėtumėte parduoti nekilnojamąjį turtą jo vertinimo dieną. Ši suma gali skirtis nuo tos, kurios paprašė pardavėjas ir taip nutinka gana dažnai. Taip pat turėkite omenyje, kad nustatydami rinkos vertę, tai atliekantys profesionalai nurodo ir likvidacinę vertę. Tai yra suma, kurios galite tikėtis, jei nesumokėję kredito įmokų ar atsidūrę skolose esate priversti skubiai parduoti būstą pagal LR numatytus įstatymus. Žinoma, likvidacinė kaina yra mažesnė nei ta, kurią gautumėte patys nusprendę parduoti būstą.

 

 

Parašykite komentarą