Kokie įrankiai palengvins remonto darbus

įrankiaiMiesto žmonėms su butuose iškilusiais gedimais tvarkytis gana paprasta – tereikia iškviesti meistrą ir išsakyti rūpesčius dėl vieno ar kito sugedusio ar susidėvėjusio dalyko. Štai privačių namų savininkai dažniausiai jau yra šiek tiek įgudę ūkio reikaluose – geba ir mėgsta ne tik prireikus įsukti varžtą, bet ir savarankiškai atlikti įvairius remonto darbus – užtinkuoti nelygumus sienose, dažyti, klijuoti tapetus ir dar daugiau. Žinoma, kiekvienam remonto darbui pravartus vis kitoks įrankis. Kokie yra elektriniai įrankiai, kuriuo derėtų savo garažo lentynoje turėti kiekvienam darbščiam vyrui?

  • Gręžtuvas. Gręžtuvai gali būti įvairių rūšių. Universalūs grąžtai, suktuvai, perforatoriai ar mikseris dažams-gręžtuvas pasižymi vis kitokiomis savybėmis ir praverčia atliekant skirtingus darbus. Suktuvas padės smulkiems darbams – įsukti varžtams, pragręžti skylę minkštoje medžiagoje, tarkime, medienoje ar faneroje bei gipso kartone. Gręžtuvas-mikseris dažams yra universalus įrankis, kuriuo ne tik išgręšite skyles praktiškai bet kur (net ir betone ar pliene), bet ir specialaus antgalio pagalba iki vientisos masės išmaišysite dažus, klijus tapetams, smulkų betoną ir panašiai.
  • Diskinis pjūklas. Pamirškite rankinį pjūklelį – medienai (ir ne tik) apdirbti žmonės jau seniai renkasi diskinį pjūklą. Jo galingumas leidžia be didesnio vargo apdoroti medines lentas, keramiką, mūrą, akmenį, net metalą.
  • Siaurapjūklis dirba sparčiai ir tiksliai – ploni, pagal poreikį keičiami pjūkleliai gali greitai ir preciziškai suteikti jūsų pasirinktai medžiagai norimą formą ir pjūvį. Siaurapjūkliu išpjausite keramikoje, medienoje, pliene, stikle ir kitur norimus profilius ir kreives.

Tai yra pagrindiniai įrankiai, kurie pasitarnaus atliekant kiekvieną svarbesnį remonto darbą. Žinoma, labai svarbu išsirinkti tokius elektrinius įrankius, kurie tarnautų ne vienerius metus ir praverstų ne tik atliekant smulkius remonto darbus, bet ir rimtesnes pertvarkas namuose bei ūkyje. Todėl stipriai rekomenduojame nesirinkti pačių pigiausių ir mažos galios prietaisų. Taip pat nešvaistykite pinigų ir profesionaliems suktuvams, gręžtuvams ir pjūklams – jiems įvaldyti kartais reikia nemažai įgūdžių ir jėgos. Todėl, jei esate tik praktikuojantis meistras, rinkitės vidutinio galingumo universalius elektrinius įrankius.

Taip pat renkantis įrankius aktualus turėtų būti ir gamintojas. Jeigu norite investuoti į kokybišką ir ilgaamžį daiktą, pasidomėkite įrankio gamintojo istorija, kurioje šalyje gaminamos gamintojo įrankių detalės, kur vyksta pačių prietaisų surinkimas. Šiandien net ir vakarų gamintojai savo įrankius surenka Kinijoje, tačiau tai nereiškia, kad prietaisas dėl to bus prastesnės kokybės. Kiekvienas pripažintas gamintojas išlaiko savo standartus, nepriklausomai nuo to, kur surenkami ir gaminami jo produktai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.