Kokios yra laiptų formos

Šiuolaikiniai laiptai nėra slepiami namo gale ar laiptinėje. Priešingai – tai būsto akcentas, pasididžiavimas. Tačiau iki tol, kol jie yra įrengiami, reikia daug ką apgalvoti, suprojektuoti bei pasirinkti. Pirmasis pasirinkimas projektuojant visą būstą – kokios formos bus laiptai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines ir dažniausiai pasitaikančias laiptų formas.

Tiesūs laiptai. Tai pats paprasčiausias variantas, tačiau laikomas itin patogiu ir saugiu. Visgi, tai daug vietos užimantys laiptai, todėl dažniausiai planuojama po laiptais įrengti sandėliuką, svečių tualetą ar sieninę spintą, kad erdvė būtų išnaudota maksimaliai. Tokie laiptai ne itin tinkami būstui aukštomis lubomis, kadangi daugiau nei 17 laiptų pakopų be aikštelės yra nepatogūs.

„U“ formos laiptai sukasi 180 laipsnių kampu ir yra gan įprastas variantas namuose, nes gerai išnaudoja erdvę. Gali būti su aikštele posūkyje arba be jos. Esant vietos trūkumui, renkamasi aikštelės nedaryti.

„C“ formos laiptai, dar vadinami sraigtiniais, tinka kuomet laiptams nėra pakankamai erdvės, nes užtenka mažos laiptinės. Įrenginėjant sraigtinius laiptus plačiose erdvėse, galima daryti kuo didesnius, tuomet jie tampa puikia puošmena. Sraigtiniai laiptai yra gana sudėtingi, todėl dažnai daug brangesni už kitų formų laiptus, todėl tokių lietuviškame interjere dažnai neišvysime.

„L“ formos laiptai yra lietuvių mylimiausi, nes yra optimalūs: užima mažai vietos, paprastai gaminami, nėra brangūs, patogūs, tinkamai parinkus medžiagas gali būti pritaikyti bet kokio stiliaus interjere.

Segmentiniai laiptai yra labiausiai pasiduodantys dizainerio fantazijai. Tai plastiški laiptai, kuriuos projektuojant galima „raityti“ kaip tik norima siekiant išgauti kuo geresnį ir prie likusio interjero tinkantį efektą. Tokie laiptai yra atviri, o tinkamai parinkus medžiagas atrodo lengvi, elegantiški, tarsi plaukiantys.

Laiptų formą pasirinkti reikia dar projektavimo metu, nes statybos metu ką nors pakeisti gali būti itin sudėtinga. Kad ir kokia laiptų forma būtų pasirinkta, svarbiausia sukurti harmoniją su likusiu interjeru. Laiptai neturi būti iššaukiantys, arba pernelyg nustelbti kitų objektų. Šiuolaikinių laiptų nereikėtų „nubuitinti“, nes tai ne tik perėjimas iš vieno aukšto į kitą, tačiau ir namų puošmena.

Parašykite komentarą