Kuo skiriasi renovacijai skirti plieniniai ir keraminiai dūmtraukiai?

Blogos, kokybės, pasenę ir jau nebetinkami eksploatacijai dūmtraukiai – opi problema mūsų šalyje, kuri kasmet sukelia skaudžių padarinių. Anot specialistų, tragiškų nelaimių būtų išvengta gerokai dažniau, jei žmonės suprastų, kad seni kaminai turi būti renovuoti laiku, netaupant kokybės ir saugumo sąskaita. Taigi, pakalbėkime šiandien apie plieninius ir keramikinius dūmtraukius, kokie jų skirtumai, kada vertėtų rinktis keramikinį, o kada plieninį dūmtraukį.

Naujos statybos namuose, norint užtikrinti kaminų sistemos saugumą, patvarumą ir funkcionalumą, specialistai primygtinai rekomenduoja rinktis keramikinių dūmtraukių sistemas, kurių išorinis sluoksnis yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, o viduje yra keramikinis kamino įdėklas, kurį gaubia specialus izoliacinis sluoksnis. Kita vertus, jei pastatas yra senas arba laikomas kultūros paveldu, tada plieninis dūmtraukis nėra pats protingiausias pasirinkimas, nes kamino išvaizda neturi rėžti akies ir išsiskirti iš bendro pastato vaizdo. Tokiu atveju reikia paieškoti specialiai seniems pastatams skirtų keramikinių kaminų sistemų.

Paradoksalu, tačiau modernūs ir novatoriški sprendimai ne visada būna racionaliausi. Atnaujinant pastatus, ar tais atvejais, kai tenka sumontuoti laikinus pristatomus kaminus, vieninteliu ir optimaliausių sprendimu gali tapti ir plieninis kaminas. Šio tipo kaminas būtinas ir tada, kai dėl konstrukcinių sprendimų kitas pasirinkimas yra neįmanomas, pavyzdžiui, kai yra svarbus kamino svoris. Be to, jei kaminą tenka montuoti esant neigiamai temperatūrai, nerūdijančio plieno dvisluoksniai kaminai yra vienintelė alternatyva. Šio tipo kaminus paprastai rekomenduojama įrengti ir tada, kai sename kamine negali įmontuoti keramikinio įdėklo.

Esminis skirtumas, skiriantis nerūdijančio plieno ir keramikinius dūmtraukius yra tas, kad keramika yra nekoroduojama, ji ilgai išlieka stabili, todėl tokiems dūmtraukiams yra suteikiama 30 metų garantija. Tuo tarpu, nerūdijantis plienas – tai skirtingų elementų mišinys, kurio sudėtis bei savybės kečiasi nuo temperatūros svyravimo. Be to, nerūdijančio plieno dūmtraukiai turi būti įžeminti, nes veikiami pastato krūvio, ilgainiui jie pradeda koroduoti. Kita vertus, sąvoka „nerūdijantis plienas“  nėra visiškai tiksli, nes ši medžiaga rūdija, tik procesas vyksta gerokai lėčiau nei įprastai. Tad kokybiškiems nerūdijančio plieno dūmtraukiams yra suteikiama tik 10  metų garantija.

Jei dūmtraukių rinkoje nieko nenutuokiate  ar nesate tikras savo pasirinkimu, visada pasikonsultuokite su specialistu, kuris įvertinęs jūsų poreikius, galimybes bei situaciją, pasiūlys padės išsirinkti optimaliausią variantą.

Parašykite komentarą