Laiptai – prašmatni komunikacinė detalė

Laiptai – labai svarbus namų akcentas. Tai interjero detalė, pagal Jūsų norą suteikianti namams kitokio įvaizdžio. Mediniai laiptai šiandien ypač naudojami turizmo sodybose bei klasikinio stiliaus namuose. Tačiau ekspertai griežtai pataria jų nemontuoti kaip lauko laiptų, jei norite, kad ši namų detalė tarnautų pakankamai ilgai. Montuojant įvairaus tipo laiptus, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kurie lems laiptų kokybę ir išvaizdą.

Turėklų pasirinkimas

Ekspertai pataria laiptų turėklus dažniausiai rinktis pagamintus iš medžio arba nerūdijančio metalo. Griežtai siūloma nesižavėti stikliniais laiptų turėklais namuose, nes tai ne itin kokybiška ir patikima. Nepaisant to, kad tokio tipo turėklai atrodo išvaizdžiai, geriau rinktis saugumą. O jei iš tiesų norite laiptams suteikti išskirtinumo, galite rinktis stiklo dekorą. Turėklai turi būti nuolat prižiūrimi, juos reikia reguliariai valyti nuo nešvarumų ir apnašų. Geriausiai tai daryti su priemonėmis, skirtomis valyti būtent toms medžiagoms, iš kurių pagaminti turėklai.

Išmatavimai ir aukščiai

Bet kokio tipo laiptai turi pakopas. Pats patogiausias pakopų plotis yra 300 cm., tačiau tai dažniausiai pasiekiama tik erdviuose privačiuose namuose. Tuo tarpu laiptinėse ir mažesnėse patalpose renkamasi 150 – 200 cm pakopos. Labai svarbus akcentas, kad pakopos būtų vienodo aukščio. Nors rengiant modernistinio stiliaus būstus šeimininkai mėgsta eksperimentuoti, visgi, eksperimentai neturėtų būti tokie pavojingi. nevienodo aukščio pakopų laiptai vargins ir gali būti nesaugūs moterims bei vaikams. Verta atkreipti dėmesį, jog mediniai laiptai ar kitokios medžiagos laiptai neturėtų būti statesni nei 45 laipsniai, nes kitaip jie taps sunkiai įveikiama užduotimi namuose.

Priežiūra ir naudojimas

Laiptai yra gana išvaizdi namų interjero detale, deja, dažnai ir reikalaujanti nemažai dėmesio. tai ypač paminėtina atvejus, kuomet namuose sumontuojami mediniai laiptai. Medžio masyvas yra ypač patikima ir kokybiška medžiaga, tačiau ji reikalauja šiek tiek priežiūros. Jei namuose pasirinkote medinius laiptus, žinokite, jog tai mechaniniams pažeidimams gana jautrus gaminys. Todėl kartas nuo karto naudinga laiptus atnaujinti – nulakuoti, kad pasislėptų subraižymai ir įtrūkimai. Be to, rinkitės tik impregnuotus laiptus, kad apsisaugotumėte nuo nelaimingų atsitikimų gaisro atveju.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.