Patogūs ir stilingi sodo nameliai

Lietuvoje vis labiau populiarėja mediniai sodo nameliai, kurie tampa pigia, prieinama ir dailia gyvenamąja patalpa Jūsų sode. Sodo namelis dažniausiai yra vieta, kur vasarą atvykstate ramiai praleisti keletą dienų, pasimėgauti gamta, užsiauginti keletą daržovių savo kasdieniam stalui. Jei ketinate savo sode įrengti nedidelį medinį namelį, Jums reikia žinoti keletą dalykų, kad namelis būtų tinkamai prižiūrimas ir tarnautų ilgai. Nors galima pagalvoti, kad medienos nameliai nėra itin patvarūs, iš tiesų tinkamai pasirinkus namelio vietą ir jo neapleidžiant, tokio tipo sodo nameliai gali tarnauti ilgai ir kokybiškai.

Tinkama vieta

Nors mediniai sodo nameliai nėra labai dideli ir sunkūs, jiems būtina parinkti tinkamą vietą. Svarbiausias kriterijus – sausa lygi vieta. Gerai apžiūrėkite savo sodo teritoriją ir nameliui paskirkite jam tinkamą vietą. Kitaip tai gali pasijusti po kelių metų. Jei namelis bus įrengtas nelygioje vietoje, ilgainiui grindys išsiklaipys ir namelio sienos taps nelygios. Tai gali atnešti nemalonių rezultatų: trūkinėti sienos, labiau kauptis drėgmė. Taip pat įsitikinkite, kad toje vietoje, kur statysite namelį nėra drėgmės. Patariama įsitikinti, ar žemėje nėra šaltinių.

Vidaus išplanavimas

Taip kaip svarbus vietos pasirinkimas, svarbus ir namelio vidaus išplanavimas. Dažniausiai sodo nameliai yra nedideli ir labai kompaktiški. Todėl rengiant baldus ir kitas interjero detales labai svarbu apgalvoti tinkamą vidaus projektavimą. Kaip tai padaryti? Pirmiausia nuspręskite, kurioje namelio vietoje, kokie Jums svarbūs strateginiai taškai turės būti įrengti. Namelį tinkamai susiplanuosite tuo atveju, jei numatysite optimalius atstumus tarp baldų. Ypač dažnai sodo nameliuose patariama taikyti principą, kuomet svetainė ir virtuvė apjungiama į vieną erdvę. Kad vietos būtų daugiau, specialistai siūlo rinktis nedidelius, tačiau patogius baldus. Taip pat protinga naudoti įvairias daugiau erdvės suteikiančias detales: šviesias užuolaidas, kuo mažiau dekoracijų, neapkrauti baldų nereikalingomis smulkmenomis. Dėl vietos taupymo taip pat siūloma rinktis kūrenimo krosneles, o ne židinius šildymui. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir sukursite modernesnį stilių.

Saugumo užtikrinimas

Kad sodo nameliai ilgai tarnautų, juos privalu gerai prižiūrėti. Vienas iš svarbiausių kriterijų – namelio apsaugojimas nuo drėgmės. Tai ypač aktualu prasidedant šaltajam metų sezonui. Namelį lietingam laikotarpiui naudinga pradėti ruošti nuo stogo – labai svarbu užtikrinti, kad stogas būtų nepažeistas ir jame nebūtų jokių įplyšimų ar įtrūkimų, per kuriuos galėtų skverbtis drėgmė. Taip pat labai svarbu apsaugoti sienas nuo papildomos drėgmės. Tam padės lietaus vamzdžiai, kuriuos galima lengvai ir greitai sumontuoti nuo stogo per namo kampus žemyn. Nešvaistykite gamtos išteklių veltui ir surinktą lietaus vandenį panaudokite daržui ar gėlėms palaistyti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.