Medinės durys – išskirtiniams namams

Medinės lauko durys yra visiems įprastos. Jos šarvuotos ir gana neišvaizdžios, tačiau savo funkcijas atlieka puikiai. O vidinės durys – jau kitas reikalas. Čia fantazija kur kas didesnė tiek spalvų, tiek formų prasme. Dar yra vienos medinės durys, apie kurias pagalvojame paskiausiai. Tai terasinės arba balkoninės durys. Paprastai jos yra stiklinės, su mediniu rėmu ir statomos jos prie išėjimo į balkoną arba lauko terasą.

Apie tokias duris reiktų papasakoti plačiau.

Terasinės medinės durys gaminamos tokiu pačiu principu, kaip ir mediniai langai. Išpjaunamas norimo aukščio profilis, dedamas stiklo paketas, parenkama reikalinga furnitūra. Meistrai tokias duris surenka praktiškai rankomis, nes jų poreikis yra nedidelis, tad konvejerio čia nepadarysi. Medinės durys dažniausiai yra standartinių išmatavimų, todėl gamintojai dažnai pasigamina rezervą. Tai didelis privalumas, nes tokių durų ilgai nereikia laukti.

Medinių durų montavimas taip pat vyksta analogiškai – statomas rėmas, tada dedamos durys. Kartais jie abu kartu atvežami ir įstatomi iš karto. Kadangi šių durų tikslas – apsaugoti namus nuo šalto oro ir šilumos praradimo, labai daug dėmesio gamintojai skyrė jų praktiškumui ir efektyvumui. Deja, saugumo prasme jos nėra labai patikimos, nes dvigubą ar trigubą stiklo paketą išdaužti – vieni juokai. Aišku, rekomenduojama imtis papildomų saugumo priemonių – ant stiklo klijuoti apsauginę plėvelę, o ant durų rėmo įsirengti judesio ir dužimo daviklius bei prijungti prie signalizacijos sistemos. Ne pro šalį būtų pasirūpinti ir garsine signalizacija. Tai turėtų atbaidyti vagis, bent jau neprofesionalius.

Medinės durys yra skirtos išskirtiniam interjerui ir eksterjerui. Medis spinduliuoja prabanga ir sukuria itin estetišką vaizdą, todėl tokias duris renkasi nekasdieniškus interjero sprendimus mėgstantys žmonės. Dėl to verta investuoti kiek daugiau, tačiau visos investicijos turėtų būti patikėtos tik į profesionalių montuotojų rankas, priešingu atveju medinės durys neatliks savo funkcijų ir neatitiks garantijoje numatytų sąlygų. Juk tokias duris renkasi pasyviųjų namų šeimininkai, reiškia, jos tikrai taupo energiją.

Medinės durys yra skirtos būtent jūsų namams, jei tik langai yra mediniai. Kitu atveju galimas nesuderinamumas kuris pritrauks nereikalingo dėmesio ir apkalbų.

Parašykite komentarą