Plastikiniai langai Kaune ir kaime

Geriausia dovana seneliams iš turtingų anūkų – plastikiniai langai jų namelyje kaime. Nejuokaujame. Tai brangi, bet labai vertinga dovana. Ypač, jei tenka vargti kūrenant seną krosnį, kad apšildytų visus namus žvarbią žiemą. Tokių namų yra labai daug Lietuvos kaimuose. Nors miestuose jau sunku rasti senų namų su senais langais, kaimuose tokių apstu. Plastikiniai langai Kaune gaminami jau seniai. Nemažai gamintojų užsidarė, nes daugelis jų klientų susidėjo plastikinius langus ir artimiausius keliasdešimt metų j paslaugų nebeprireiks. Gaila, kad užsidariusieji buvo orientuoti tik į miesto gyventojus, nes tos įmonės, kurios suprato, kad pagrindinis klientas yra individualūs namai kaime arba užmiestyje – dabar klesti.

Plastikiniai langai gaminami nedidelėse, bet labai efektyviai veikiančiose gamyklose. Tai nėra standartinis produktas, nes kiekvienam namui gali prireikti skirtingų išmatavimų langų. Ne tik dydžių, bet ir formų. Tikriausiai esate girdėję apie arkinius, trapecinius, trikampius langus? Ne tik stačiakampio ar kvadrato formos langai būna. Kai kuriose sodybose reikalingi būtent nestandartinių formų langai. Juk palėpėse yra ir trikampiai ir net apvalūs langeliai. Juos galima pakeisti plastikiniais be didesnio vargo.

Dar vienas plastikinių langų ypatumas – jų triukšmo izoliacija. Kaime tai gali būti neaktualu arba priešingai – labai aktualu. Dažnas kaimas yra viena pagrindinė gatvė, kurioje šalia vienas kito stovi namai. Jie stovi prie pat kelio, kuriuo būtinai zuja automobiliai, ūkininkų traktoriai, vasarą – kombainai ir kitokia technika. Jei netoli kaimo eina geležinkelis, triukšmas būna dar didesnis. Dėl to reikia pasiieškoti plastikinių langų su trigubu stiklo paketu, kad būtų ne tik šilta namuose, bet ir langai sulaikytų triukšmą. Tokie plastikiniai langai Kaune gaminami ir parduodami jau bene dešimtmetį. Gamintojai suprato, kad reikia ir triukšmo izoliacijos, ne tik idealių termoizoliacinių savybių.

Kaime nuo pat senų senovės buvo įprasta visus remonto darbus patikėti vietos staliui ar dailidei. Jie, beje, gamindavo ir tuos medinius langus, kurie dabar, praėjus beveik 50 metų, barškina savo stiklais. Plastikiniai langai parduotuvėse neparduodami, o vietinis stalius jų nebepadarys. Maža to, įstatyti langus kokybiškai irgi reikia mokėti. Dėl to visada rekomenduojama kreiptis į langininkus, kad jie atvežtų ir viską pastatytų. Bandysite patys? Galite padaryti nedovanotinų klaidų, apie kurias sužinosite tik žiemą, kai langai pradės šalti ir nebeatliks savo darbo – sulaikyti šilumą. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, todėl geriau patikėti viską profesionalams.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.