Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Kokia yra tikroji metalinių vartų paskirtis? Pagalvokime logiškai, prisiminkime filmus apie senovę ir viduramžius. Juose dažnai rodoma, kaip puolamos pilys su taranu. Kadangi pilies vartai dažniausiai mediniai, tai po purio laiko jie būtinai lūžta ir priešas įsiveržia į vidų. Kai susiduriama su pakeliamais vartais, tenka griebtis klastos ir kažkaip juos pakalti ir įleisti priešišką armiją į pilies vidų. Tai akivaizdu – metaliniai vartai buvo laikomi sunkiai įveikiami, o mediniams prireikdavo gero tarano. Atsiradus patrankoms, mediniai vartai tapo lengvai įveikiama kliūtimi, todėl jie buvo apkaustomi geležinėmis plokštėmis arba daromi iš viso iš geležies.

Metaliniai vartai asocijuojami su saugumu ir apsauga nuo išorės ir įsiveržimo. Šiuolaikiniame pasaulyje jie atlieka lygiai tą pačią funkciją – saugo kiemą nuo pašalinių, neleidžia jiems užeiti be leidimo, arba atvažiuoti su automobiliu.

Metalinių vartų taip lengvai neišlauši – reikalinga gana triukšmingai dirbanti technika, kad būtų brutualiai nupjaunami vartus laikantys stulpai arba vyriai, sugadinama vartų automatika, kuri ne tik vartus atidaro, bet ir saugo, kad jie nebūtų atidaromi rankiniu būdu. Bet koks ilgesnis „krapštymasis“ prie vartų sukelia šeimininkų ir aplinkinių susidomėjimą, tad yra plėšikų nepageidaujamas. Mediniai vartai įveikiami paprasčiau, nes juos gali pakelti 2 stiprūs vyrai. 600 kilogramų sveriančius metalinius vartus nepakels net 4 vyrai, teks atsivežti krautuvą, tad vartai atlieka prevencinę apsaugą.

Tiesa, vartus valdanti elektronika gali būti silpnoji grandis, nes užpuolikai gali pritaikyti elektronines priemones ir taip atidaryti vartus. Tik nuo vartų automatikos apsaugos lygio priklauso, kaip sudėtingai parenkami tie radijo dažniai, kuriais vartai valdomi. Tam reikia turėti specifinių žinių ir prietaisų, todėl bet kokie vagys įsilaužti į kiemą negali. Sudėjus automatikos kokybę ir metalo tvirtumą gauname beveik neįveikiamą apsaugą į kiemą.

Tiesa, tam tikrais atvejais metaliniai vartai yra ir neperšaunami lengvųjų šaunamųjų ginklų. Deja, per medį kulka gali pereiti gana lengvai ir sužeisti viduje esančius žmones ir gyvūnus, sugadinti turtą. Jei reikalingas ypatingas saugumas, rekomenduojama rinktis tik kokybiškus metalinius vartus su kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui „Roger Technology“). Prieš įsirengdami savo tvirtovę pasikonsultuokite ne tik su apsaugos sprendimų įmone, bet ir vartų gamintojais, kurie gali duoti nemažai naudingų patarimų, kaip užtikrinti jūsų namų saugumą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.