Minkšti baldai ir mados kryptys

Šiai dienai pasaulyje egzistuoja daugybė įmonių gaminančių minkštus baldus. Kiekvienoje šalyje sofų ir krėslų gamybos srytyje yra savo tradicijos, mokykla, o tikrieji baldų žinovai vos tik pažiūrėję į baldą beveik neklystamai gali nustatyti jo kilmės šalį.

Vieną iš pirmųjų vietų tarp šalių gamintojų visada užima Italija. Italų baldų gamintojai šimtmečiais sunkiai dirbo stengdamiesi susikurti sau vardą, pelnyti pripažinimą visame pasaulyje. Jų darbas atsipirko ir dabar ženklas Made in Italy papasakoja mums toli gražu ne tik apie prekių kilmę, bet ir jų kokybę. Ne išimtis ir Lietuva, kur itališki minkšti baldai užkariavo daugelių pirkėjų širdis.

Italų dizaineriai kasmet visas pasaulio rinkas pradžiugina vis naujais sofų ir minkštų baldų modeliais, o jų netipinės idėjos niekuomet nelieka neįvertintos. Gamintojų kūrybiškumas, jo tempai, naujų kolekcijų pristatymas dažnai stebina. Kartais atrodo, kad Italijoje kiekvieną dieną sukuriama naujutėlaičio dizaino sofa. Taip yra todėl, kad minkšti baldai ir su jais susiję aksesuarai – bene prekė numeris vienas kai kalba užeina apie namų apstatytą.

Naujovės

Paskutinės minkštų baldų pasiūlos ypatybės slypi nestandartinėse jų komplektacijose. Jeigu anksčiau minkštų svetainės baldų komplektas buvo neįsivaizduojamas be tradicinio 3+2+1, dabar tokios komplektacijos visiškai išėjusios iš mados. Tokius baldų komplektus namų svetainėse pakeitė dabar itin išpopuliarėję kampai, atskiros vienvietės minkštos dalys arba sėdmaišiai.

Visas šiuo metu siūlomų minkštų baldų moduliacijas galima būtų suskirstyti taip:

  1. Komplektai formuojami iš mažų atskirų vienviečių elementų iš kurių sudedami skirtingo dydžio ir formų kampai arba netgi apvalios sofos.
  2. Modeliai pritaikyti „stovėti“ prie vientisos sienos arba kaip tik kampario viduryje.
  3. Minkšti baldai su atlenkiamais galvūgaliais, ranktūriais. Baldai su keičiamo gilio sėdimaja dalimi.

Populiariausi

Ypatingo dėmesio bei populiarumo iš šių variantų susilaukia moduliniai baldai iš atskirų nedidelių dalių. Jie kuo puikiausiai tinka ir priderinami bet kurioje svetainėje. Priklausomai nuo reikiamų klientui išmatavimų ir formos, tiesiog pasirenkamas didesnis/mažesnis elementų skaičius, kurie organiškai įsiterpia į bendrą kambario interjerą. Tokių baldų pranašumas taip pat tame, kad vėliau juos galima pritaikyti ir visai kitai aplinkai, tai yra pakeitus gyvenamąją vietą jie idealiai tinka ir visai kitokiam kambarių išdėstymui. Atskirus elementus galima naudoti skirtinguose namų vietuose, o jie atrodys tiesiog kaip pavieniai stilingi foteliai.

Stiliai

Žinoma, kad kiekvienoje pasaulio šalyje, atsižvelgiant į to krašto gyventojų mentalitetą, vyrauja ir yra pripažystami skirtingi minkštų baldų stiliai. Amerikoje – kolonijinis, Rytų Europoje – klasika, o Azijos valstybėse – etninis, gamtos stilius. Tačiau kaip ir bebūtų, minkšti baldai moderniame stiliuje užima labiausiai pasirenkamų baldų dalį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.