Nerūdijančio plieno turėklai – protingas pasirinkimas

Statantys savo namuose laiptus paprastai rūpinasi ne tik pakopomis ir metaliniais sutvirtinimais. Nerudijancio plieno turėklai – kitas svarbus rūpestis.

Kalbant apie turėklus, reiktų paminėti tam tikrus terminus, kuriuos reiktų žinoti.

Nerudijančio plieno porankiai– tai speciali danga ant kurio ir dedama ranka. Jie turi būti itin glotnūs ir lygųs, aišku, ant porankiu čiuožti žemyn niekada nerekomenduojama. Ne dėl to, kad nesmagu, bet dėl saugumo – galima nesunkiai persiversti ir nukristi galva žemyn. Ne kartą tokie pasivažinėjimai yra pasibaigę traumomis ir mirtimi.

Statramsčiai – tai statmenai stovintys ramsčiai, nuo laiptasijos ar pakopų iki porankių. Jie taip pat gali būti gaminami iš nerūdijančio plieno.

Užpildas – tai porankio vidus. Jis gali būti medinis, jei porankiai iš medžio, arba nerūdijančio plieno. Juo užpildomi tarpai tarp statramsčių.

Laikikliai – specialūs mechanizmai, laikantys užpildus ir porankius, kad jie būtų stabilūs.

Visos išvardintos nerudijancio plieno tureklu detales kartu sumontuotos ir yra nerudijancio plieno tureklai. Tai itin tvirtas ir patikimas mechanizmas, kuriam paprastai suteikiama dešimčių metų garantija.

Visi tureklai gaminami iš medžio arba nerūdijančio plieno. Kartais jie maišomi, kad atrodytų subtiliau ir prabangiau. Nesvarbu, ar tai balkono tureklai is nerudijancio plieno, ar namuose esantys laiptai ar išorėje – juos pastatyti gali tik profesionalūs laiptų meistrai. Statybos prekių prekybos centre laiptų turėklų neįsigysite ir patys nesurinksite pagal instrukciją, kaip kokių baldų – tai gali padaryti tik žmonės su profesionalia įranga ir atitinkama kvalifikacija.

Nerudijancio plieno tureklai Kaune yra gaminami net keliolikoje įmonių, todėl pasirinkimas šiame regione gana nemažas. Dar daugiau užsakovų, kuriems nerudijancio plieno tureklai Vilniuje yra priimtinesnis variantas, todėl šių įmonių sostinėje suskaičiuojama dešimtimis.

Nerudijancio plieno tureklai kaina gali nustebinti ne vienus namų šeimininkus. Kodėl taip brangu – klausia ne vienas. Visų pirma, šiems laiptams ir turėklams yra naudojamas aukščiausios kokybės nerūdijantis plienas. Antra, jo apdirbimas – labai sudėtingas. Trečia – montuoti gali tik patyrę meistrai, kurie atsako už kokybę ir idealų sutapimą su kompiuteriniais brėžiniais laiptų projektuose. Tai nėra darbas, kurį galima padaryti atmestinai, nes nekokybiški laiptai gali tapti namų šeimininkų ir jų svečių traumų ir net mirčių priežastimi. Nė vienas save gerbiantis meistras nerizikuos sėsti į kalėjimą dėl savo amato, tad čia dirbama neskubant ir itin kokybiškai. O tai daugiau laiko, geresnės medžiagos ir dėl to kaina didėja visų turėklų. Nerūdijančio plieno porankiai kaina priklauso nuo to, kokius užpildus pasirenkama. Čia gal ir galima taupyti, bet ar tikrai verta?..

Balkono tureklai is nerudijancio plieno yra gaminami kiek kitaip, tačiau pats principas yra labai panašus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.