Pristatomi kaminai nebe naujos statybos namams

Šiuolaikiniai statytojai susiduria su vienu vis dažniau pasitaikančiu iššūkiu – kai sodo nameliai turi būti renovuojami į gyvenamuosius namus. Vienas pagrindinių darbų būna stogo konstrukcijų kėlimas, karkasinių priestatų statymas ir šildymo sistemos įrengimas. Sodo nameliai dažniausiai apšildomi nebuvo, vieta kaminui nenumatyta. Kai kurie sodo nameliai buvo apšildomi pastatomomis krosnelėmis, tačiau dabar priimami sprendimai statyti katilines. Juk nepastatysite kelis tūkstančius eurų kainuojančio granulinio katilo miegamajame arba valgomajame… Kaip išspręsti šias problemas?

Pristatomi kaminai – puiki išeitis tokiais atvejais. Kas yra tie pristatomai kaminai? Tai specialios konstrukcijos kaminai, kurių dūmtraukiai yra pastato išorėje, o ne viduje. Juos labai paprasta pastatyti, nes tvirtinami jie prie išorinės namo sienos ar specialios konstrukcijos. Dėl to jie ir vadinami pristatomais. Tokie dūmtraukiai yra visiškai saugūs, nes suodžių gaisro atveju namas yra visiškai apsaugotas – nuo namo sienos iki kamino yra keliasdešimt centimetrų. Tai pakankamai saugus atstumas, ypač, jei namas yra plytinis ar su specialia nedegia apdaila.

Pristatomas kaminas gali turėti išėjimą tiek per namo sieną, tiek per pamatą. Tokiu atveju, katilinė gali būti namo rūsyje, o kaminas stovės ant žemės išorėje. Tiesa, estetiško vaizdo tikėtis neverta, tačiau šioje vietoje komfortas yra kur kas didesnis prioritetas. Beje, daugelis pristatomų kaminų užsakovų tiki, kad kaminą galima maskuoti ir slėpti apkalant lentelėmis ar kitais būdais. Tai didelė klaida. Kaminas turi būti saugus, todėl jokių apdailos priemonių dėti negalima. Dažyti kaminą galima, tačiau prieš tai reiktų pasikonsultuoti su statytojais. Dūmtraukis, esantis viduje paprastai įkaista, todėl reikalingi specialūs dažai, atlaikantys temperatūrų pokyčius.

Dūmtraukiai pristatomuose kaminuose yra tokie patys, kaip ir normaliuose – kokybiški ir ilgaamžiai. Neverta taupyti šioje vietoje, nes nuo kamino kokybės priklauso viso namo saugumas. Niekas nelaukia „raudonojo gaidžio“, kuris mėgsta lankytis tuose namuose, kur kaminai yra seni ir jau nebeatlieka savo pareigų visu 100 proc.

Beje, kalbant apie senus kaminus, reiktų paminėti, kad jiems atnaujinti naudojami specialūs kaminų įdėklai, kuriuos sumontuoja tie patys kaminų profesionalai. Tačiau su jais reiktų pasitarti, ar tai nebus per daug sudėtingas uždavinys. Gal pristatomas kaminas bus kiek pigesnė alternatyva tam tikrais atvejais…

Parašykite komentarą