Statybinis konteineris – ne tik šiukšlėms

Statybiniai konteineriai dažniausiai įsivaizduojami kaip nešvarūs ir apdaužyti šiukšlių konteineriai, kuriuose pastoviai metamos įvairios gipso kartono, akmens vatos, plytų atliekos ir viskas, kas lieka nuo statybų ar remonto. Vėliau atvažiuoja specialus sunkvežimis ir tokį statybinį konteinerį išsiveža nežinoma kryptimi… Tai paviršutiniškas požiūris.Statybinis konteineris – kur kas platesnė sąvoka…

Statybinis konteineris parduoda specialios įmonės, kurios juos gamina arba krovinių kompanijos. Statybinis konteineris skelbimai – visame internete. Tiesiog įveskite į paiešką šiuos raktinius žodžius ir netrukus rasite, kas jais prekiauja. Kaina? Statybinis konteineris kaina tikrai nenustebins. Nedidelis 20 pėdų konteineris kainuoja kelis šimtus eurų. Bet viskas priklauso nuo jų rūšie, ilgio ir paskirties. Dažnai sakydami „statybinis konteineris“ turime omenyje ir jūrinį konteinerį.

Čia jau atskira tema, tačiau reikia suokti, kas tai yra. Jurinis konteineris angliškai – sea container arba dry cargo container arba tiesiog universal container. Jei išgirsite tokį teiginį žinokite, kad tai populiariausia jūrinių konteinerių rūšis. Jurinis konteineris matmenys priklauso nuo jo ilgio. Paprastai jie būna kelių rūšių:

20 pėdų – 6 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Yra ir paaukštintų iki 2,9 metro, jie žymimi 20‘HC

40 pėdų – 12 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Taip pat yra paaukštintų iki 289 cm.

45 pėdų – 13,7 metro ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai.

Kodėl būtent tokie yra jurinis konteineris ismatavimai? Viskas yra pritaikyta europaletėms pakrauti. Pavyzdžiui, 20‘ telpa 11, 40‘ – 25, o 45 – 33 europaletės. Labai patogu jas įvežti paprasčiausiu krautuvu. Jurinis konteineri parduodamas tiek naujas, tiek padėvėtas, todėl kaina skiriasi. Jurinis konteineris kaina yra nuo 900 eurų.

Neseniai teko matyti skelbimą „jurinis konteineris parduodu“. Taip jie parduodami ir privatiems asmenims. Kam? Turbūt ne kartą matėte, kaip iš jūrinio konteinerio nagingi meistrai pasidaro puikiausią vasarnamį ar net gyvenamąjį namą (tada sukrauna juos vieną ant kito. Būtent tam ir perkami jūriniai konteineriai. Juk vasarnamio už 1000 su viršum eurų nepasistatysite nei iš medžio, nei iš plytų… Tiesa, reikės papildomai investuoti į apšiltinimą ir išorinę apdailą, tačiau tai tikrai nedidelės investicijos.

Jūriniai konteineriai nieko bendro su šiukšlių išvežimu neturi. Nebent reikia išvežti į kitą žemyną labai ypatingas šiukšles…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.