Nuotekų valymo įrenginiai privatiems namams

Bepigu miesto daugiabučių gyventojams nesirūpinti dėl vandens, bėgančio iš krano ar esančio tualeto bakeliuose. Jų vanduo atidžiai prižiūrimas centralizuotos miesto nuotekų sistemos, užtikrinančios kokybę ir švarą. Tačiau didesnis galvos skausmas iškyla nuosavų namų savininkams, kurie nėra prijungti prie bendro kanalizacijos tinklo. Jų vanduo gali tapti labai paveiktas įvairių kenksmingų faktorių, kas gali atsiliepti tiek gamtai, tiek žmogui. Šioje situacijoje telieka viena išeitis – nuotekų valymo įrenginiai.

Pagrindinė tokių įrenginių užduotis – izoliuoti ir išvalyti kenksmingas nuotekas, kad jos neturėtų sąlyčio su geriamu vandeniu ir gamta. Chemikalai ir bakterijos, esantys nuotekose, gali pakenkti ne tik žmogaus sveikatai, tačiau ir aplinkui esančiai augmenijai bei gyvūnijai. Į gruntą patekęs vanduo užteršia augalų šaknis, gali lengvai surasti kelią į tvenkinius, kuriuose gyvena ir iš kurių geria gyvūnai. Aplinkosauga – vienas iš svarbiausių faktorių, dėl kurių yra būtina įsirengti kokybišką nuotekų valymo įrenginį gyventojams, kuriems priklauso nuosavi namai. To reikalauja įvairūs reglamentai bei įstatymai, todėl tai nėra „noriu ar nenoriu“ klausimas. Neįsirengę nuotekų valymo įrenginio jūs kenktumėte ne tik sau, bet ir aplinkiniams – pavojingos medžiagos gali patekti ir į kaimynų vandenį.

Dažniausiai kylanti problema, kai reikia rinktis iš daugelio firmų siūlomų nuotekų valymo įrenginių, tai patikimumas. Daug įmonių ar privačių asmenų gali siūlyti gaminį už daug patrauklesnę kainą nei konkurentai, tačiau tai dažniausiai reiškia, kad įrenginys nėra kokybiškas. Pavyzdžiui, jis gali būti importuotas iš užsienio, kas dažniausiai liudija, jog nėra jokio kokybę patvirtinančio sertifikato. O net jei sertifikatas yra pateikiamas, negalima šimtu procentu juo pasitikėti – įrenginys juk ištestuotas kitoje šalyje ir kitokiomis oro sąlygomis, kas reiškia, kad nuotekų valymo sistema gali neatitikti vietinio klimato keliamų reikalavimų. Todėl visada vertėtų rinktis vietinę bei žinomą firmą, užsitarnavusią reputaciją. Ji pateiks patikimus sertifikatus, suteiks visą reikalingą informaciją, padės su įrengimu ir prietaiso priežiūra.

Kita problema – kaina. Lietuviai visada stengiasi sutaupyti. Tai, žinoma, geras bruožas, tačiau kai kuriais atvejais skūpus moka dukart. Dažniausiai taip nutinka, kai įsigijamas nekokybiškas produktas, bandoma suderinti ir įrengti nuotekų valymo sistemą patiems (taip sutaupant pinigus, kurie būtų skirti įmonei, atliekančiai tokius darbus profesionaliai bei patikimai) ir tinkamai jos neprižiūrint. Nors nuotekų valymo įrenginiai (juolab, jei jie kokybiški) nereikalauja, kad juos nuolatos sektumėte, tačiau kartas nuo karto, vis dėlto, reikėtų juos išvalyti ir apžiūrėti, ar nėra defektų. Dažniausiai visa reikiama informacija apie priežiūra būna suteikiama jus aptarnaujančios įmonės arba randama įrenginio techniniame pase – instrukcijoje.

Nors nuotekų valymo įrenginiai ir gali būti galvos skausmas, tačiau juos renkantis vis dėlto vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį į kokybę ir įmonę, iš kurios ketinama pirkti. Šioje situacijoje nepatartina praleisti galimybės daugiau pasidomėti ar netgi pasikonsultuoti su kitais žmonėmis kaiminystėje, kuriems nuotekų valymo įrenginiai jau įrengti vienos ar kitos įmonės – jie galės pasakyti, ar yra patenkinti paslaugomis, o iš to galima daryti argumentuotas išvadas. Kokybiškai įrengti nuotekų valymo įrenginiai sutaupys jums daug laiko, nervų ir pinigų ateityje.

Parašykite komentarą