Patarimai įsigyjant pirmąjį būstą
Pirmąjam būstui įsigyti reikia ne tik nemažo pradinio kapitalo, kad vėliau kuo greičiau atsistotumėte ant kojų, bet ir didelio apdairumo bei tvirto žinojimo, ko nori. Tai bene svarbiausia investicija gyvenime, kurią perkate ne tik sau, bet ir savo atžaloms.
Norėdami be menkiausių nesklandumų ir sklandžiai įsigyti pirmąjį būstą, turite paisyti šių svarbiausių taisyklių:
- Kruopščiai išsirinkite rajoną ir vietą pastate, kurioje bus įrengtas jūsų p. Nuo to, ar butas kampinis, ar ne, priklauso jūsų ateities šildymo kaštai. Žinoma, naujuose būstuose jau būna integruotas autonominis šildymas, tad kampinio parduodamo buto nerekomenduojama rinktis būtent senos statybos namuose.
- Butas turi būti sandarus ir gerai apšiltintas, bet tuo pačiu ir kokybiškai vėdinamas. Pelėsis arba oro trūkumas yra dažno buto problema. Pelėsis daugiau būdingas cokoliniuose aukštuose esančiuose būstuose, o prastai ventiliuojami butai – vadinamosios „chruščiovkės“.
- Natūralus apšvietimas būste. Prieš pirkdami butą turėtumėte numatyti – ar jame bus pakankamai natūralios šviesos. Net jeigu jos ir yra daugiau negu reikia, neatmeskite galimybės, kad už lango ateityje gali iškilti naujas pastatas.
- Jeigu jus erzina saulės šviesa vakarais žiūrint televizorių, arba jums patinka atsikelti su pirmais saulės spinduliais, atitinkamai rinkitės perkamą butą, kurio langai orientuoti į vakarus arba rytus.
- Jeigu susidomėjote loftu, nepasikliaukite vien modernia jo idėja ir puikia erdve. Susižinokite, kokia anksčiau buvo šios patalpos paskirtis – juk nuo to irgi priklauso izoliacija, ventiliacija, atstumas iki taršą skleidžiančių automobilių stovėjimo aikštelių.
Parašykite komentarą