Pirmojo nuosavo būsto įsigijimas: patarimai, kuriuos verta žinoti

Pirmojo nuosavo būsto įsigijimas visuomet yra labai jaudinantis. Tačiau nuo to, kur esate dabar, iki akimirkos, kai galėsite atsipūsti ir pradėti mėgautis savo naujuoju būstu, yra nemažai žingsnių. Todėl sudarėme daugybės naudingų patarimų sąrašą, kuris padės pirmą kartą perkantiems būstą.

Būkite tikri, kad esate pasirengę finansiškai įsipareigoti

Pirmasis patarimas, kurį privalu žinoti pirmąjį būstą norintiems įsigyti vartotojams – įsitikinkite, kad esate tam pasiruošę. Vidutinis būsto paskolos terminas yra 15-30 metų, o tai reiškia, kad būsto pirkimas yra didelis finansinis įsipareigojimas. Todėl prieš imdami būsto paskolą būkite visiškai tikri, kad esate finansiškai pasirengę.

Taigi, užduokite sau keletą klausimų. Pavyzdžiui, ar tikrai esate pasirengę įsipareigoti šiam būstui ir miestui bent penkerius artimiausius metus (atminkite, kad ne kiekvienas vartotojas savo įsigytame būste gyvena visą paskolos grąžinimo laikotarpį)? Taip pat, ar turite nenumatytiems atvejams skirtą asmeninį fondą, kuris galėtų padengti bent 3 mėnesių pragyvenimo išlaidas? Ar jūsų gaunamos pajamos yra stabilios?

Jei į bet kurį iš minėtų klausimų atsakėte neigiamai, kol kas sprendimą kreiptis dėl būsto paskolos verčiau atidėti. Taupykite toliau ir ieškokite geriausių pasiūlymų. Be to, naudinga apsvarstyti ir tai, ar jūsų gyvenime nusimato įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų gyvenamajai vietai, pajamoms ar išlaidoms. Jei taip, tuomet tai gali būti papildomomis priežastimis, dėl kurių tokius planus reikėtų pristabdyti.

Sužinokite, kokio dydžio būsto paskolą galite gauti

Gali būti viliojanti mintis iš karto leistis į tobulo namo medžioklę, ypač jei tai bus jūsų pirmasis nuosavas būstas. Tačiau prieš pradedant lyginti skirtingus NT objektus, vertėtų išsiaiškinti, kokio dydžio būsto paskolą jūs galėtumėte gauti. Tai kreditoriai nustato atsižvelgdami į jūsų gaunamas mėnesines pajamas, turimų finansinių įsipareigojimų dydį, kredito reitingą, kredito istoriją ir kitus individualius veiksnius. Kai komercinis bankas, kredito unija ar kiti jūsų pasirinkti kreditoriai jums pateiks atsakymą, būsite geriau pasiruošę kibti į naujojo būsto paieškas, nes žinosite, į kokios vertės būstus jums vertėtų orientuotis.

Išlaikykite aukštą kredito reitingą

Dabar tikrai ne laikas kreiptis dėl dar vienos kredito kortelės ar pasinaudoti greituoju kreditu. Kai teiksite paraišką būsto paskolai gauti, kreditoriai patikrins jūsų asmeninę kredito istoriją ir atsižvelgs į kredito reitingą. Todėl kiekvienas papildomas finansinis įsipareigojimas sumažins jūsų galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

Be to, ypatingai svarbu laiku apmokėti savo sąskaitas ir padengti finansinius įsipareigojimus. Kiekviena pradelsta įmoka atsispindi jūsų kredito istorijoje, mažinant jūsų kredito reitingą. Kreditoriai nori matyti, kad jūs esate patikimas potencialus paskolos gavėjas, kuris vykdo savo įsipareigojimus ir po kojomis turi stabilų finansinį pagrindą. Todėl planuodami kreiptis dėl būsto paskolos, niekuomet nepriimkite jokių rizikingų finansinių sprendimų ir išlaikykite aukštą asmeninį kredito reitingą.

Taupykite pradiniam įnašui

Galvodami apie nuosavo būsto įsigijimą, turėtumėte nepamiršti pagalvoti ir apie pradinį įnašą, kurio reikalaus kiekvieni kreditoriai. Todėl atminkite, kad norint gauti būsto paskolą, būtina turėti ne mažesnį nei 15 % galutinės būsto paskolos sumos dydžio pradinį įnašą. Iš pirmo žvilgsnio šis procentas gali atrodyti pakankamai nedidelis, tačiau turite suprasti, kad piniginė išraiška gali labai skirtis, priklausomai nuo to, kokios vertės būstą jūs nuspręsite įsigyti. Be to, jei būstas, kurį nuspręsite pirkti, bus senesnis nei 10 metų, kreditoriai gali reikalauti ir didesnio dydžio pradinio įnašo.

Įvertinkite skirtingų kreditorių pasiūlymus

Dėl būsto paskolos galite kreiptis į komercinius bankus, kredito unijas ir kitus oficialius kreditorius, todėl pasirinkimų turėsite daugybę. Ir būtent dėl šios didelės skirtingų būsto paskolų pasiūlos jūs turėtumėte atidžiai įvertinti jums prieinamus paskolų pasiūlymus, atsižvelgdami ne tik į paskolos dydį, tačiau ir į palūkanų normą, paskolos grąžinimo terminą, paskolos sutarties administravimo mokesčius ir kt. Tik tokiu būdu galėsite priimti teisingą ir racionalų sprendimą.

Nepamirškite papildomų išlaidų

Nemanykite, kad pradinis įnašas yra vienintelis dalykas, kurio reikia norint pasirašyti būsto paskolos sutartį. Prieš įsigydami būstą jūs taip pat turėsite padengti ir įvairias papildomas išlaidas, tokias kaip būsto paskolos sutarties patvirtinimo mokestis, notaro mokestis už pirkimo-pardavimo sutarties patvirtinimą ir kt. Tai reiškia, kad bendros išlaidos, kurias jums teks patirti perkant būstą, bus didesnės nei tik pradinis įnašas. Todėl tokias būsimas išlaidas turite įtraukti į savo taupymo planą ir pasirūpinti, jog atėjus laikui turėsite pakankamai lėšų padengti visiems papildomiems mokesčiams.

Pagalvokite apie savo pagrindinius poreikius

Priežastis, dėl kurios perkate būstą, bus jūsų kelrodė žvaigždė priimant galutinį sprendimą dėl būsto įsigijimo. Kiekvieno vartotojo tikslas gali būti skirtingas. Pavyzdžiui, jei jūs planuojate įsigyti būstą, kuriame patys negyvensite, ir žadate jį nuomoti, turėtumėte išsiaiškinti, kokie būstai yra paklausiausi ir koks būstas galėtų atnešti didžiausią investicinę grąžą. Tuo tarpu, jei būste žadate gyventi ne vienerius metus ir planuojate šeimos pagausėjimą, galbūt norėsite įsigyti erdvesnį ir ramesnėje vietoje esantį namą. Nusprendę, kokio tipo būstas jums tinka ir kokie yra jūsų pagrindiniai prioritetai, galėsite daug lengviau leistis ir į tokio būsto paieškas.

Kreipimasis į NT agentus

Norėdami rasti idealų nekilnojamojo turto objektą, galite kreiptis ir į nekilnojamojo turto agentus. Šios srities specialistai puikiai išmano NT rinką ir visą būsto pirkimo procesą. Ilgametę patirtį šioje srityje turintis nekilnojamojo turto agentas galėtų jums padėti:

  • lengviau surasti jūsų poreikius ir biudžetą atitinkantį NT objektą;
  • kartu su jumis dalyvauti būstų apžiūrose, kad sužinotų daugiau apie jūsų, kaip būsto savininko, prioritetus;
  • padėti jums nuspręsti, kokią pinigų sumą pardavėjui turėtumėte pasiūlyti už konkretų NT objektą;
  • jūsų vardu pateikti profesionaliai atrodantį pasiūlymą;
  • padėti derėtis su pardavėju arba pardavėjo NT agentu po to, kai pateikiate pasiūlymą;
  • padėti jums užbaigti būsto įsigijimo sandorį, užtikrinant, kad viskas vyktų sąžiningai.

Galiausiai atminkite, kad tik jūsų, kaip pirkėjo, NT agentas dirbs jūsų vardu. Neleiskite, kad būsto pardavėjo agentas atstovautų jūsų interesams. Kreipkitės tik į patyrusius ir kvalifikuotus NT agentus, kurie padės jums lengviau įsigyti norimą būstą.

Nepamirškite savo biudžeto

Tikėtina, kad jūsų priežastis pirkti būstą lemia ne tik praktiniai sumetimai, tačiau ir emocijos. Svarbu paminėti, jog nemaža dalis pirmą kartą būstą įsigyjančių žmonių į pasirinktą NT objektą investuoja per daug, galiausiai suprasdami, kad susidūrė su papildomais finansiniais sunkumais. Todėl niekuomet neviršykite būstui skirto biudžeto, kurį nustatysite iš anksto. Net jei jūsų atrastas būstas jums atrodo tiesiog tobulas, jei jo kaina neatitinka jūsų biudžeto, neleiskite sau jo viršyti. Be to, turite būti numatę ir papildomą biudžetą, kurį skirsite būsto įrengimui ar renovacijai.

Taigi, kaip matote, prieš žengiant šį svarbų žingsnį, taip pat labai svarbu gerai apgalvoti daugybę įvairių veiksnių, galinčių turėti įtakos tiek jūsų finansinei situacijai, tiek ir numatyto tikslo pasiekimui. Todėl elkitės išmintingai ir priimkite tik atidžiai apgalvotus ir racionalius sprendimus.

Parašykite komentarą