Populiarėja saulės elektrinės: ką apie jas reikėtų žinoti?

Kiekvienais metais kylant elektros kainoms, vis daugiau žmonių ieško alternatyvų, kaip sutaupyti elektros arba kaip panaudoti atsinaujinančius šaltinius. Vienas populiariausių sprendimų šiuo metu – saulės elektrinės. Jomis naudotis gali pradėti bet kuris Lietuvos gyventojas. Net ir neturintis individualaus namo.

Kuo naudinga saulės elektrinė?

Svarbiausia priežastis, dėl kurios vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip išnaudoti saulės energiją, žinoma, yra siekis sutaupyti išlaidų elektrai. Kiekvienais metais daugėja elektros vartotojų ir kartu daugėja jau esamų vartotojų suvartojami elektros kiekiai. Kiekvieną mus supą vis daugiau elektros prietaisų. Todėl tiems, kurie nori sutaupyti ir už elektrą mokėti mažiau, gali praversti saulės elektrinės. Tapę nepriklausomais elektros gamintojais sutaupysite, o galiausiai ir visai nebereikės pirkti elektros.

Kaip įsirengti saulės elektrinę?

Dažniausiai saulės elektrinės įrengiamos individualių namų kiemuose arba ant namo stogo. Koks atvejis geriausiai tinkamas jums, galite įvertinti pasitarę su elektrines statančiais specialistas. Labai svarbu pasirinkti tinkamą elektrinės galią ir kokybiškas medžiagas, kad elektrinė tarnautų daug metų. Visa tai geriausia patikėti profesionalams, nes patiems sumontuoti elektrinę gali būti pavojinga, o kartu kyla pavojus sugadinti brangią įrangą.

Kiek kainuoja elektrinė?

Elektrinės įsirengimo kaina priklauso nuo to, kokios galios ji bus. Tam, kad žinotumėte, kokio galingumo saulės elektrinė Jums reikalinga, reikia įvertinti, kiek iš viso elektros sunaudojate. Preliminariai gamintojai skaičiuoja, kad 1 kW  galios įrengimas kainuoja apie 1000 eurų. Tai reiškia, kad populiariausio pasirinkimo Lietuvoje – 5 kW elektrinė gali kainuoti apie 5000 eurų.

Tačiau Vyriausybė vykdo planą, kuriuo skatina prie saulės energijos jungtis vis daugiau gyventojų, todėl kiekvienas, norintis turėti saulės elektrinę, gali gauti valstybės paramą. Tokiu atveju galutinė įrengimo kaina gali smarkiai sumažėti. Priklausomai nuo situacijos, galite gauti paramą, kuri padengs trečdalį ar netgi iki 40 proc. elektrinės kainos.

Ar gali prisijungti daugiabučių gyventojai?

Ne, prie saulės elektrinės veiklos gali jungtis visi gyventojai. Jeigu gyvenate daugiabutyje, galite išsinuomoti arba išsipirkti elektrinės dalį. Lietuvoje veikia didžiuliai saulės parkai, kurie suteikia tokią galimybę. Galite jungtis prie saulės parko bendruomenės ir taip pat tapti nepriklausomu elektros gamintoju. Tai padaryti labai paprasta. O naudodamiesi specialia programa, nuolat galėsite stebėti, kiek elektros pagaminate ir kiek sutaupote.

Parašykite komentarą